تفاوت مقدار متراژ زمین

سلام زمین 272 متر در بافت شهرداری بوده. قولنامه‌ای خریدم. در قولنامه ذکر شد توضیح اینکه متراژ دقیق ملک مشخص نمی‌باشد و در زمان گرفتن سند توسط خریدار، متراژ مشخص شده و ثمن معامله به نرخ ذکر شده پرداخت می‌شود به طرف متضرر. متراژ طبق 254/62UTM متر طبق نقشه شهرداری=229/6 متر درحال حاضر 25 مترمربع عقب را نه فروشنده قبول میکنه و نه شهرداری پول و یا از حق تفکیک کسر میکنه. شهرداری مدعی است که چون سند تک برگ نداره، پولی بابت عقب نشینی نمی‌دهم. فروشنده مدعیست به عهده خریداره. بنگاه املاک هم ادعای فروشنده را تایید میکنه. با این اوصاف باید چه اقدامی نمایم؟ و کدام نهاد و ارگان دولتی شکایت کنم؟ عقب نشینی به واسطه تغییر خیابان ده متری به شانزده متری می‌باشد.

سیدنعمت میربابائی

3 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

سعید طیبی
املاک سراسری مبین مشهد
سلام ارادت دوست عزیز بستگی به توافق که در قرداد کردین دارد و اگر فروشنده تعهداتی نسبت به عقب نشینتی داده باشد باید جوابگو باشد جهت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید و پیج ما رو دنبال نمایدamlakmobinmashhad@
3 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی