مالیات بر خانه چقدره و شرایطش چیه؟

ی خونه خریدم قولنامه ایه، برا کد رهگیری انتقال بدن ب من آیا برای مالیات منم باید بدم؟ اگ آره چقد هزینشه یا اگ طبق مبلغ خونس چن درصد تعلق میگیره ب خریدار؟

Gh

11 ماه پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام مالیات نقل و انتقالات وجود دارد مثل مالیات منافع اجاره ولی نکته مهم این است که اگر با غریبه معامله میکنید باید قرار داد دقیق تنظیم کنید و از میایعه مبایعه نامه کدرهگیری استفاده کرد ولی اگر ملکی و خانه بین خودتان و خانواده نزدیک جابه به جا میشود از طریق صلح نامه کدرهگیری هم میتوان اقدام کرد که مالیات هیچی میشود خلاصه امروز با توجه به افزایش قیمت و کاهش ارزش ریال و بحث مالیاتهای سنگین آشکار مثل درامد ،ارزش افزوده و انتقالات و.. و مالیات های پنهان مثل تورم ارز، طلا و خودرو و قبض و سوختها بنزین وگاز و برق و حق تمبر مالیات ،مالیات گناه یا و مهم ترین مالیات پنهان مالیات کاهش ارزش دستمزد تمام اقشار کم میشود و قدرت خرید کم میشود با چاپ پول در نهایت باید مالیات نق انتقال بدهید عادی هست
11 ماه پیش
امیرمحمد دلبری
املاک آرین
پرداخت مالیات نقل و انتقال اموال غیر منقول عرفا بر عهده فروشنده میباشد. اگر سوالتون در مورد مالیات ارزش افزوده قرارداد کدرهگیری است بله هر کدام از طرفین مکلف به پرداخت 9% از مبلغ تعرفه کمیسیون به عنوان مالیات ارزش افزوده میباشند.
11 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.