برای تمدید قرارداد با مستاجر آیا حق کمیسیون به بنگاه تعلق میگیره؟

سلام . من برای تمدید قرارداد با مستاجر به یکی از دوستان گفتم که قرار داد رو بنویسه ولی الان مستاجره میگه من با هزینه مشاور املاک مشکل دارم و دستی بنویسیم ! میتونیم منحل کنیم داستان رو ؟! و آیا حق کمیسیون به بنگاه تعلق میگیره؟!

هاشم زهدی

10 ماه پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و کارشناس دادگستری
اگرقراردادنوشتین ومستاجرامضاکرده ه هزینه خودتونو پرداخت کنید. دستی هم میشه نوشت . فرقی نداره..
10 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام اولا که شما که قراد دراملاک نوشته اید کار خوبی کرده اید و کمیسون تمدید معمولا نصف کمیسیون قرارداد کامل است و در نهایت اگر طرف قابل هزینه رو نمیدهد اشکال ندارد شما اگر مالک هستید هزینه رو بدهید چرا که درر مورد اجاره نامه مستاجر مبلغ مثلا 400 میلیون رهن دراختیار شما دارد وللی شما یک ملک چند میلیاردی دراختیار ایشان گذاشته ایدو ریسک معامله مالک بسیار بیشتر در نهایت باید مالک زرنگ باشد و قرارداد اصولی تنظیم کند در دراتمام سال برای تخلیه و خسارات و بدهی و سایر مواردواتفاقات وحوادث مثلا پیدا شدن موارد خاصی طرف در خانه خلاف میکرد فردا گریبان و شریک ان نشوید با یک قرارداداجاره نامه شما از جرم جنایات اون مبرا هستید به مشکلات بعدی نخورد در نهایت اجاره نامه و تمدید ان مثل بیمه است د
10 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.