آیا این مبایعه نامه اعتبار دارد؟

سلام و عرض ادب احتراما.بعرض میرسانم اینجانب یک واحد اپارتمان فروختم که خریدار حضور نداشت و شخصی که ادعا میکرد از خریدار وکالت دارد بجای خریدار امضا کرد و در قسمت توضیحات نوشتیم که مبایعه نامه به شرطی صحیح است که وکالت نامه خود را ارایه کند .در غیر اینصورت خریدار خود شخص امضا کننده مبایعه نامه محسوب میشود.فرد امضا کننده مبایعه نامه وکالتنامه ای ارایه داد که تاریخ وکالت بعد از امضا مبایعه نامه بود. وپس از مدتی به عنوان وکیل خریدار دادخواست الزام به تنظیم سند به اسم خریدار به دادگاه داد در صورتی که خریدار امضایی در قرارداد نکرده و وکیل امضا کننده وکالت به تاریخ قرارداد از شخص خریدار ندارد و تاریخ وکالت بعد از تاریخ قرارداد میباشد. سوالم اینست که ایا این مبایعه نامه اعتبار دارد.یا نه. من میتوانم به عنوان فروشنده دادخواست ابطال مبایعه نامه را به دادگاه بدهم و حکم ابطال بگیرم با تشکر از شما.

محمد صادق حسینی

7 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام متاسفانه این چه طور معامله بوده است مگر جناب مجبور بوده که اینطور ملک بفروش بسیاری از کلاهبرداری در پوشش وکالت نامه و.. است حالا معیار متن قرار داد است و اینکه اون فردی که وکالت داده است و مشاور املاک چه نظری دارد مثلا اگر فرد که صاحب وکالتاست بیاد و بگوید بنده فردی که خرید معتمد بوده و اول شفاهی به ایشان اختیاردادم و مبالغ بهش دادم که به عنوان نماینده بنده اصلا بدون وکالت خرید کند ولی بعد وکالت نیز براش فرستادم و مشاور املاک هم این موارد تایید کند چون خریداست درست است ولی اگر فرد که وکالت نامه داده خبر نداشته باشد و بحث فروش بود داستان فرق میکند درنهایت مبالغ چه کسی پرداخت کرده و.. ولی معامله از نظر بنده درست رفتن به مکان اشتباه و انجام معامله اشتباه از خود شما بوده عزیز
7 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.