آیا مشاور املاک در صورت قبول نکردن ملک باید بیعانه را برگرداند؟

سلام من ملکی راخریدم ولی بعد دیدم ملک را به من گران دادند وقبل از 24 ساعت اعلام کردم که نمیخوام حالا بنگاه 10 میلیون بیعانه من را نميده میگه معامله‌ انجام شده به جای کمیسیون بنگاه، من چه کار کنم ؟

افشار

9 ماه پیش

4 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

حسام لرد
مسکن نشیمن
درود دوست عزیز اینکه گران خریدید طبیعتا بهانه ی بیش نیست و قطعا قبلاز معامله پرسو جو کرده اید. از طرفی هم خیار غبن که دوستمون اشاره کرده در صورتی میسر می باشد که قرارداد جاری باشد نه اینکه شما قرارداد را برگردانده اید و حتی در صورتی که قرارداد جاری باشد حدودی دارد. مثلا ملکی که 10 میلیارد ارزش دارد را اگر 11 میلیارد خریده باشید خیار غبن محسوب نمیشود شرایط خواصی دارد. از طرف دیگه در ماده 7 مبایعه نامه بطور کامل و صریحا مکتوب شده که فسخ یا اقاله قرارداد تاثیری در حق الزحمه دفتر ندارد. پیشنهاد بنده به شما توافق با دفتر املاک می باشد.
9 ماه پیش
مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و کارشناس دادگستری
بهترین کار دادن اظهار نامه به بنگاه و فروشنده وبا علت خیار غبن هست ... حتی یکماه هم بگذره حرف شما میرسه
9 ماه پیش
اکبر فریور
مسکن فریور
درود. بیعانه همان طور که از اسمش پیداست مبلغ اولیه ای برای شروع بیع و داد و ستد هست و در مقابل مبیع و در فرض انجام معامله ،متعلق به فروشنده است ولی در حالتی که برای همان مقدار فعالیت های اولیه ای که مشاور املاک انجام داده ، توافقی جهت دستمزد با خریدار (مشتری ) از قبل کرده باشد ، می تواند از حق حبس استفاده و از مبلغ بیعانه بعنوان حق الجعل ، دستمزدش را دریافت کند. موفق باشین
9 ماه پیش
هادی کاظمی
املاک محمدجواد
بله بیعانه مبلغی امانت دست مشاوراملاک درهرصورت معامله ای انجام نشدبایدبرگشت داده شود
9 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.