فروش زمین و میزان اندازه معابر و خدمات

سلام، یک زمین موروثی به مساحت2600متر در روستایی در یزد را به 8قطعه حدودا 300متری تفکیک کرده و یکی از قطعات را فروخته ایم، بعد که برای کارهای اداری تفکیک به دهیاری مراجعه کردیم، گفتند طبق قانون، باید 12درصد معابر و 12درصد را به عنوان خدمات عمومی بدهیم. طبق فرمول هایی معادل سازی کردند و مبلغ 400میلیون تومان از ما طلب کردند لطفاً راهنمایی فرمایید، آیا این مبلغ قانونی است؟؟ (در ضمن زمین فوق را متری 2میلیون فروخته ایم )

مریم طیبی

2 هفته پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت

سلام اولان برای زمین در بافت روستا باید به اداره بنیاد مسکن و منابع طبیعی و جهاد مراجعه کنیئ و بعد هم نقشه تفکیکی طراحی کنیسد طبق استاندارهای معماری و اصول مهندسی و خیابان و معابرا استاندارد و... در نهایت اگر در بافت طرح هادی رئستا و قابلیت مسکونی باشد قابل تفیک و فروش ساخت و امکانات و.. است ( معمولا باید دقت کنید امروز دهیاری و شورای روستا گاهی هزینه اضافه و غیر قانونی نیز دریافت میکند که می توانید به ادارات بالاتر گزارش کنید با مدارک مستندو و.. در نهایت موارد بالا مهم است)

2 هفته پیش
کاربر مهمان

سئوال من کردم عزیزان روستای انارستان از توابع بابل کنار جاده گنج افروز زمین باغی متری چند‌؟؟؟؟

2 هفته پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی