اگر فروشنده ملک حاضر به دریافت کد رهگیری نباشد باید چه کرد؟

منزلی را به صورت قولنامه‌ای برای خرید اقدام کردم و فروشنده به هیچ وجه حاضر به همکاری در گرفتن کد رهگیری نیست و می‌گوید نمی‌خواهد به غیر از منزلی که در آن ساکن است، خانه دیگری به نام او ثبت بشود و بدون گرفتن کد رهگیری میخواد منزلشو بفروشه. چه کنم؟

کاربر مهمان

3 هفته پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام ابتدا قرارداد دست نویس و بعد الزام به ثبت قرارداد کدرهگیری به عنوان پیوست قرار داد و قانون معاملات کشور.
3 هفته پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
هزینه دریافت کدرهگیر ی ومدارک مورد نیاز ثبت کدرهگیری چیست؟ مدارک مورد نیاز جهت تنظیم قرار داد کدرهگیری قولنامه و اجارنامه و صلح نامه با کدرهگیری نکات مهم 1- حضور طرفین قرار داد ( فروشنده و خریدار ، موجر و مستاجر) امضاء و اثر انگشت. 2- ارائه اصل مدارک هویتی طرفین (کارت ملی و شناسنامه) 3- ارائه اصل مدارک مالکیتی (سند و تمام قولنامه خرید ملک و قبض ) 4_تایید کدپستی ملک 5_ بازدید از ملک ومتر کشی و مطابقت ملک با مدارک الزامی است6- ثبت و صدورلحظه کدرهگیری و هولوگرام معتبر قرار داد در سطح شهر مشهد 7- هزینه توافقی و با رضایت کامل طرفین قرارداد است در 90 درصد موارد در سایر موارد معیار قانون است8-سایر موارد سوال تخصصی را تلفنی و ثبت قرار داد و یا بررسی قرار داد حضوری در خدمت هستم
3 هفته پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.