فروش خانه بدون قولنامه

پدر بنده یه خونه مسکونی تو روستا داشته در سال 1357 به شهر میاد و اون خونه روستا رو یه شخصی امده توش نشسته که امسال فوت کروه ما امسال به پسرش گفتیم که خونه رو تخلبه کنه ولی ایشون میگن که پدرم خونه رو از پدرتون خریده البته قولنامه هم ننوشتن همین طوری شفاهی بوده الان این پسره قولنامه نوشون میده که خونه رو از پدرش خریده ایا ما می تونیم شکایت کنیم و اصلا شکایت کردن نتیجه میده یا خیر ؟

علی رستمی

5 ماه پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت
سلام برای چنین مواردی معمولا اولا قیمت ملک چقدر است و سهم شما ایا 100 میلیون میشود حداقل که ارزش پیگیری داشته باشد و نه بحث مالی مطرح نیست و میخواهید پیگیری کنید وبه حق خود برسید. برای این کار ابتدا بروید یک استشهادیه از افراد مطلع خانواده خود حالا تمام ورثه و همسایه و اهلی محله و.. تهیه کنید در رابطه مالکیت پدر تون و اینکه انجا زندگی میکرده و بعد اگر قبض اب و برق و گاز وچیزی به اسم پدر تون است و..دارد قولنامه و..خانه اونا رو هم پیدا کنید در نهایت باید گواهی انحصار وراثت هم برای ماترکه پدر گرامیتان درخواست بدهید و بگیرید و بعد هم این خانه رو جزء ماترکه معرفی کنید و دلایل اثبات رو هم بدهید در نهایت یک دادخواست برای فرد که ملک را مدعی خرید است و تصاحب کرده است بفرستید که مدارک و ادله خودش رو مثل قولنامه یا شاهد دارد و یا چک و مبالغی که پرداخت کرده چگونه است و یا.. دارد که بیاد و از حق خودش دفاع کند، حالا میسگوید قولنامه دارد خیلی بهتر در مورد قولنامه هم شما متوانید درخواست تردید بدهید بررسی اصالت و قدمت برگه و اینکه امضاء و اثر انگشت پدر مرحومتان است را بدهید معمولا هزارتومان500 تا 1 میلیون هزیه کارشناسی است که خوشبختانه کارشناسان خط و.. با دقت در حد نقطه مدارک ایشان بررسی میکند حتی در مورد سریال و.. در نهایت مشخص میشود راست میگوید یا دروغ درنهایت در چنین مسائلی کمک و استفاده از وکلاه محترم بسیار مفیداست) انتخاب مشاور املاک مورد اعتماد و امین ،عادل و متخصص بسیار مهم است (***جهت اطلاعات بیشتر از طریق حضوری *** )
5 ماه پیش
فاطمه رضازاده
املاک بام آورد
سلام دوست عزیز اگر شما از خانه ای که گفتید قولنامه ای دارید که به نام پدرتان است و به نام کسی دیگر نشده میتوانید شکایت کنید
5 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی