حق الزحمه تحریر یک قولنامه در دفتر مشاور املاک چقدر است؟

سلام_,من میخوام‌ سهم یکی از برادرانم را از خانه پدری بخرم. برادرم با رضایت خودش درخواست داده که سهمش رو به من بده 25 میلیون تومان. خواستم بپرسم حق نوشتن قولنامه در املاک برای ما چقدر میشه؟

قربانعلی ابدالی

4 ماه پیش

3 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
هزینه دریافت کدرهگیری،مدارک مورد نیاز چیست؟ مراجعه به املاک معتبر ، مدارک مورد نیاز جهت تنظیم قرار داد کدرهگیری قولنامه و اجارنامه و صلح نامه با کدرهگیری نکات مهم 1- حضور طرفین قرار داد ( فروشنده و خریدار ، موجر و مستاجر) امضاء و اثر انگشت. 2- ارائه اصل مدارک هویتی طرفین (کارت ملی و شناسنامه) 3- ارائه اصل مدارک مالکیتی (سند و تمام قولنامه خرید ملک و قبض ) 4_تایید کدپستی ملک 5_ بازدید از ملک ومتر کشی و مطابقت ملک با مدارک الزامی است6- ثبت و صدورلحظه قرارداد4 برگ کدرهگیری و هولوگرام معتبر در سطح شهر مشهد 7- هزینه توافقی و با رضایت کامل طرفین قرارداد در سایر موارد معیار هزینه قانون است8-سایر موارد سوال را تلفنی و جهت ثبت قرار داد کدرهگیری و یا بررسی قرار داد حضوری تشرف بیارید در خدمت هستم .
4 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام معمولا کمیسیون یک درصداست مگر در موارد که خود طرفین بیاند که معمولا نیم درصد و.. ولی موضوع شما مبلغ بسیار کم است و 1م بهش بدهید کافی است
2 سال پیش
مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و کارشناس دادگستری
باسلام. درصورت فوت پدرتان. حتما در قرارداد خرید قید نمایید که سهم الارث پدری از ملک.... و ورثه کامل امضا نمایند. والبته یسری بند ونکات دیگر نیز باید قرارداد لحاظ گردد. ت
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.