ارتفاع پنجره ها در صدور مجوز شهرداری مشکلی به وجود نمی آورد؟

با سلام. ما یک ساختمان یک طبقه که طبقه ی همکفش پارکینگ و طبقه ی اولش برای سکونت هست در حال ساخت داریم. یک سمت ساختمان به کوچه ی 2.5 متری و یک سمتش به طرف خیابان 18 متری هست. ارتفاع پنجره ها از کف طبقه ی اول 1 متر در سمت خیابان و 1.55 متر در سمت کوچه هست. با همسایه روبرویمون در کوچه حرف زدیم مشکلی با این ارتفاع نداشتن. در هنگام صدور مجوز در شهرداری مشکلی به وجود نمیاد؟

زهرا کریمی

8 ماه پیش

5 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و املاک
نکته اصلی مشرفیت به داخل ملک همسایه هست که باید رعایت شود
8 ماه پیش
حسام لرد
مسکن نشیمن
درود دوست عزی ممر اصلی شمالی هست یا جنوبی؟ دقیق تر بفرمائید اگر ملکتان شمالی هست بسمت حیاط برای ارتفاع پنجره محدودیت ندارید ولی در سمت پشت سازه باید 170 سانتیمتر رعایت شود اگر جنوبی هستش هم ازسمت حیاط هیچ مشکلی ندارید و از سمت خیابان هم بحث امنیتی می باشد وگرنه مشکلی در ارتفاع پنجره ندارید
8 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام معمولا بعضی ضوابط در طراحی و ساخت اول برای امنیت جانی و.. خود استفاده کننده است و کوتا کردن این ارتفاع باعث اول دید مزاحم و کاهش امنیت میشود مخصوص امروز که بحث امنیت حرف اول خرید اپارتمان است
8 ماه پیش
حمید رشیدیان
کارگزاری املاک پارسه
با سلام و درود؛ سه مورد از نکات بسیار مهم در مورد قانون پنجره مشرف به همسایه 1- اگر نورگیر و یا پنجره مشرف مزاحمتی برای همسایه ایجاد نکند ایرادی ندارد. 2- پنجره بایدحداقل تا ارتفاع 1.70 از کف باشد و حتما با شیشه ثابت و مشجر پوشیده شده باشد. 3- در صورت داشتن پنجره بازشو حتما باید ارتفاع از کف آن بالاتر از تراز 1.70 باشد. "موفق باشید"
8 ماه پیش
فرزانه پناهی
مسکن پناهی
با سلام و احترام لطفا توافق با همسایه را محضری کنید، مشکلی نخواهید داشت موفق باشید
8 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.