نحوه ارائه پایان کار ملک

سلام وقت بخیر من یک ملک 6 طبقه در 5 واحد رو میخوام یکجا به یک نفر بفروشم‌ ایا برای فروش یک پایانکار کلی میدن یا نه هر واحد جدا جدا پایانکار باید بگیرم؟؟

یاسین حسینی

2 سال پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام سوالا شما بسیار خوب و مفید است بستگی به نحوه ساخت وخواسته شما دارد که ایا میخواهید 6 طبقه رو مجاز بسازید و یا نه 5 طبقه مجاز و یک طبقه و... خلاف بسازید و...) در صورتی که 6 طبقه رو مجاز بسازید اول میان و تمام ساختمان رو شهرداری تایید میکند که کامل است به اداره ثبت اوکی میدهد جهد صدور سند و بعد برای هر 6 طبقه و هر تعداد واحد سند جدا گانه تفکیکی صادر میشود و در واقع بعد از صدور پایانکار دیگر شما حق ساخت و تغییر در ساختمان رو نداردید یعنی مستند سازی ساخت و ساز وگرنه بعدا برای صدور سند برای واحدهای بدون پایانکار نمیشود صادر شود و یا خیل دردسردارد ولی معمولا در کشور ما شهرداری محترم اصلا بدون توجه نیاز مردم و منافع سازندان و صرفه اقتصادی برای تولید مسکن نیست در نهایت طرف میاد 4و 5 طبقه قانونی میسازه با پیلوت و سند هم میگیرد و حتی خیلی هاشون رو هم میفروشد و سند صادر میکند ولی با شرایط خاص در مبایعه نامه و...و بعد میاد طبقه یک و دو طبقه خلاف میسازه و به صورت قولنامه و وکالتی میفروشد و سایر واحد ها هم وکالتی و.. حتی گاهی طرف طبقه پیلوت رو هم سقفش بلند میگیره که بعد مغازه و تجاری کند و یا مسکونی و... خلاصه در نهایت میرود و خلافی میدهد و این میشود خانه های وکالتی و قولنامه وبدون استحکام چرا که اون مهندس ساز و معمار اول اون ستون و ساز رو برای 4 طبقه طراحی کرده نه برای 4 یا 10 طبقه این میشود
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.