تفکیک زمین مشاع و مراحل انجام آن

با سلام.ما زمینی به مساحت 3500 متر داریم که پدر در هنگام حیاتش به ما وراث که هفت نفریم فروشنامه در بنگاه معاملاتی داد و الان پس از فوتش که چهار سال میگذردمیخواهیم سند مادر را به اندازه متراژ زمین هرکداممان تفکیک کنیم . حال ما باید از کجا شروع کنیم و مدارک لازم چیست؟ و از این هفت نفر 3 نفرشان حاضر نیستند. آیا به بودن این سه نفر نیاز است یا خیر ؟

مریم برومند

4 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت
سلام اگر توافقی بین هم دیگر ندارید بایداز طریق قانونی اقدام کنید و درابتدا نیز باید درخواست گواهی انحثاروراثت بدهید بعد درخواستاثبات مالکیت پدرتون و بعد هم اثبات عقد قولنامه و قراردادها و در نهایت ( اگر در متن قولنامه تقسیم با تفیک و مشخصات و حدود و جای زمین است که هرکه مالک زمین خودش است ) اگر هم به صورت دانگ مشاع قولنامه داردید که باید کلش بفروشید به قیمت کارشناسی و.. در نهایت به نظر بنده بهتر بعد از دریافت گواهی انحثاروراثت با کمک از یک مشاور املاک متخصص و با توجه به مدارک دارید ملک بین خودتون دقیق تفکیک کنید و دوستان حل کنید( چون مزاید فروش ملک یعنی یک سوم زیان)
4 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی