پرداخت مهریه با ملک

سلام پرداخت مهریه همسر با ملک توافقی یا یا فروش و انتقال ملک قولنامه امکان پذیر است چگونه است؟ اگر برای مهریه همسر اقدام کند ، چگونه از دارایی مرد پرداخت میشود؟

علی محمد

4 ماه پیش

5 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
هزینه دریافت کدرهگیری،مدارک مورد نیاز چیست؟ مراجعه به املاک معتبر ، مدارک مورد نیاز جهت تنظیم قرار داد کدرهگیری قولنامه و اجارنامه و صلح نامه با کدرهگیری نکات مهم 1- حضور طرفین قرار داد ( فروشنده و خریدار ، موجر و مستاجر) امضاء و اثر انگشت. 2- ارائه اصل مدارک هویتی طرفین (کارت ملی و شناسنامه) 3- ارائه اصل مدارک مالکیتی (سند و تمام قولنامه خرید ملک و قبض ) 4_تایید کدپستی ملک 5_ بازدید از ملک ومتر کشی و مطابقت ملک با مدارک الزامی است6- ثبت و صدورلحظه قرارداد4 برگ کدرهگیری و هولوگرام معتبر در سطح شهر مشهد 7- هزینه توافقی و با رضایت کامل طرفین قرارداد در سایر موارد معیار هزینه قانون است8-سایر موارد سوال را تلفنی و جهت ثبت قرار داد کدرهگیری و یا بررسی قرار داد حضوری تشرف بیارید در خدمت هستم .
4 ماه پیش
امیرمحمد دلبری
املاک آرین
مهریه جز حقوق منجز میباشد و به محض مطالبه دین مدیون ،حال میگردد یا به عبارتی به محض مطالبه مهریه در صورت وجود سند رسمی ، سند ملک توقیف میگردد.
12 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
در نهایت میتوانید با مراجعه به املاک صاحب تخصص که قرارداد کدرهگیری صادر میکنند حال یک مبایعه نامه با کدرهگیری تنظیم کنید و مهریه خود را اگر کمتر از قیمت ملک است به صورت دانگ دریافت کنید 2- می توانید مهریه خود را به صورت قرارداد صلح نامه با کدرهگیری دریافت کنید اگر مهریه بیشتر و یا کمتر است و لی با هم روی ملک با رضایت توافق کرده ایدو میخواهد به ان رسمیت ببخشید در نهایت امروز بیشتر مردان ایرانی که توان مالی دارند و چند ملک دارند خودشان با رضایت چنین انتقالاتی و واگذاری برای همسر خود انجام می دهند حتی بدون بحث مهریه و... که این نشان دهند اعتماد و همدلی خانواده ایرانی است که سعی دارند در خانواده و همسر و فرزندانشان در رفاه بزرگ شوند و در زمان حوادث و.. خانواده شان در اسایش باشد.
12 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
بخش دوم حتی اگر مردی میخواهد در قابل مهریه خانم نصف مبلغ را به صورت ملک توافقی بدهد بهتر این است خانم آن را قبول کند چرا که همیشه آنچه موجود است واقعیت است نه انچه توافق شده است و این خودم بارها و باره دیدم که در زمان برخی حوادث حالا اختلاف و یا حتی بدهی و ورشکستگی و یا فوت و.. زن به دنبال مهریه خود است ولی هیچ ملکی وجود ندارد و باید به اقساط قناعت کند الگر منبعدر امدی باشد در صورتی که در همان اول و سالها قبل می توانسته مهریه خود را با توافقی و در کامل مهر و محبت از همسر خود کامل و یا نصف دریافت کند و به صورت یک قرارداد صلحه نامه با کدرهگیری دریافت کند ، چرا که امروز با توجه اینکه خانه مال زنان است و خانه امید زندگی زنان است و خانم پیر و جوان هم ندارد
12 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام موضوع پرداخت مهریه خانم به چند نوع امکان پذیر است اول باید مقدار سکه طلا مهریه به پول رایج تبدیل و به میزان ان دانگ از ملک در قابل آن به صورت مبایعه نامه فروخته شود کهاین روش معمولا بسیار خوب و قانون مند است ولی گاهی خود زن وشهر میخواهند به صورت توافقی و بدون محاسبه دقیق تمام مهریه رو در قبال خانه با هم توافق کنند حالا ممکن مهریه بیشتر باشد و یا مهریه کمتر از قیمت باشد که معمولا دربیشتر مواقع قیمت ملک از مهریه کمتر است شاید نصف آن باشد ولی دراین زمان معمولا خانم به سختی قبول میکنند ولی بنده به عنوان یک مشاوره و امین مردم که حتی گاهی برای حق و حقوق مردم و دیون از جمله بدهی مهریه و و ارث همیشه سعی میکنم که این مورد را که تجربه کاریم است را اعلام کنم ادامه در بخش دوم
12 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.