آیا مسکن ملی تعلق می گیرد یا خیر

سلام بر اساتیدبزرگوار بنده سال 90 یک زمین قولنامه ای خریدم چندسال بعد برای جوازاقدام کردم و تا دستور طرح نقشه پیش رفتم و فروختم و دو سال پیش یک منزل قولنامه ای خریدم وتمام انشعابات را بنامم کردم ایا مسکن ملی به بنده تعلق میگیرد یا خیر؟ ممنون میشم راهنمای کنید

سعیدقادری

8 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

دانیال فتحی
مشاور املاک فتحی
احراز شرایط متقاضیان بر اساس ماده (1) آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن: بر اساس آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، افراد باید شرایط زیر را دارا باشند: متقاضی و افراد تحت تکفل، فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فرودین 1384 بوده و از تاریخ 22 بهمن 1357 از هیچ‌یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم «ج» در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن) متقاضی متأهل یا سرپرست خانوار باشد. زنان خودسرپرست مشروط به داشتن دست‌کم 35 سال سن حائز شرایط برای ثبت‌نام هستند. متقاضیان زن متاهل می‌توانند با ارائه تعهدنامه محضری از طرف همسر، مبنی بر پذیرش شرط واگذاری به همسر و به شرط تکمیل اطلاعات فرم ج به نام متقاضی و همسر با احراز سایر شرایط قانونی مندرج در شیوه‌نامه از مزایا و امکانات این برنامه برخوردار شوند. دارا بودن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا عدم‌دریافت تسهیلات ساخت یا خرید مسکن از سیستم بانکی از ابتدای سال 1384 تاکنون همچنین متقاضیان واجدان شرایط تایید شده در سامانه باید برای استفاده از واحدهای مسکونی این برنامه حائز این شرایط نیز باشند: نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره)و توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی بر اساس قیمت تمام‌شده در مراحل ساخت.
8 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.