هزینه تعمیرات درب پارکینگ بر عهده مالک است یا مستاجر؟

سلام آپارتمانی رو به مدت یکسال اجاره کردم. بعد از گذشت 5 ماه درب پارکینگ خراب شد و بابت تعمیر و تعویض قطعات بیش از 3 میلیون هزینه شد که سهم هر واحد بیش از 500 هزار تومن شده. الان این هزینه به عهده منه یا مالک باید پرداخت کنه؟

کاربر

2 سال پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و کارشناس دادگستری
باسلام. علت خراب شدن اگر استفاده مستاجرین ومالکین هست با مالکه.و اگر بدلیل ضربه یا کار مشخصی از سوی یک شخص است با ان طرفه  ..مهندس محمد ترابی کارشناس دادگستری درامور حقوقی ملکی و ثبت وشهرداری و اوقاف.نقشه برداری. پیداکردن و جانمایی اسناد و استانقدس ومنابع و مسکن وجهاد و..درسراسر کشور 09155233719..
2 سال پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام و عرض ادب *انتخاب و حتی مشورت با مشاور املاک متخصص و دارای تجربه مورد اعتماد و امین ،عادل در موفقیت سرمایه گذاری و معاملات کوچک ، کلان بسیار تاثیر گذار است . بارها این موارد روبیان کردم ولی متاسفانه بعضی ازهمکاران که به اصول صداقت تعهدی ندارند با این که این حقوق مستاجران اطلاع دارند برای خوش حسابی نزد مالکین که سال بعد بیان پیشوشون دوباره قرار داد بنویسند واقعیت یا نمی گویند و یا حتی جور دیگری بیان میکنند از هزینه تعمیرات اساسی با مالکین است و هزینه تعمیرات مصرفی با مستاجر حلا درب پارکینگ کجاش خرابشده و به عمد بوده و بی عمده بوده اگر برا ساس استحلاک بوده هزینه با مالکین است ولی اگر براثر استفاده نادرست شما وخرابکاریبوده با شما است، ( اگر قرارباشد ابگرمکن ، اسانسور، درب، تاسیسات و ختی خود خانه کاملا براثر اصتحلاک و گذر عمر مفید خرابشده همشو مستاجر نو کند و هزینه شو بدهد که این مستاجران باید تا اخر عمرشان مستاجر باشند و این وسط خوش به خال مالک هم میشود چرا که ابگرمکن بعد5 سال خراب شده بدون هیچ هزینه ای یک نوع مستاجر خرید و حالا پس این گرایه پرداختی مستاجران بابت چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بابت استفاده از این امکانات است
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.