آیا امکان فروش ملکی که قولنامه آن فاقد کد رهگیری است وجود دارد؟

سلام می‌خواستم بدونم خواهر من چند سال پیش به عنوان مهریه طبقه اول یه آپارتمان رو به صورت قولنامه‌ای گرفته. اما قولنامه کد رهگیری نداره و در قراداد ثبت شده که به مدت ده سال حق فروش نداره. اما خواهر من به خاطر فشار و اذیت و آزار همسر سابقش میخواد آپارتمان بفروشه. آیا این قولنامه ارزش داره و میشه برای فروشش کاری کرد؟؟

ندا

7 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام مهریه خانم ها اولا مهریه عندالمطالبه بوده خواهر شما میتواند و بهتر است بدون سر و صدا اقدام کند، از طریق مراجع کمک وکلا محترم و با معرفی املاک و خانه و.. اون را مطالبه کند حالا اگر شما قرار داد دارید به صورت قولنامه که در قبال مهریه خانه ای انتقال پیدا کرده با شرط 10 سال خوب چنین مواردی نیاز به بررسی مدارک و شکل قرارداد است تا دید صحت دارد و یا نه درنهایت معمولا روش صحیح دریافت مهریه برای دریافت مهریه به صورت توافقی در زمان که خود همسر میخواهد بدهد در قبال خانه خودرو و.. بهتر است اگر مبالغ مهریه خانه یکی است یک قرارداد مبایعه نامه باکدرهگیری و یا در زمانی که مبالغ همخوانی دارد یعنی مهریه کمتر یا بیشتر از قیمت ملک است ازطریق یمک قرار داد صلح نامه با کدرهگیری در دفتر مشاور املاک معتبر
12 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.