دستکاری در مبایعه نامه و مشکلات ایجاد شده در دادگاه

سال 68 ،69 یه پدری قطعه زمینی رو به دخترشون میدن که خونه بسازن دست نوشته هم میدن و چند نفر هم به عنوان گواه امضا میکنن،بعد سال 69 که زلزله میشه همسر این خانم برای تکمیل خونه اقدام به گرفتن وام میکنن ولی چون وام به خودشون تعلق میگرفته و براساس همون مبایعه نامه وام ساخت و ساز میدادن مبایعه نامه رو دستکاری میکنه و به اسم خودش میکنه البته با رضایت همسرش و همسرش کاملا در جریان بوده بخاطر وام بوده که بتونن بسازن خونه رو،الان با گذشت 30 سال از زمان ساخت و زندگی اینا تو همون قطعه زمین و خونه ورثه اون آقا که شکایت کردن که پدر ما زمین نداده و شما الکی ساختین ،سوال من الان اینه که آیا دادگاه میپذیره اون مبایعه نامه رو و مشکل ساز نمیشه بخاطر دستکاری؟؟؟؟

زهرا اسلامدوست

5 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت
سلام معمولا چنین موارد دستکاری قولنامه و.. جعل است و..... و با کارشناسی خط کامل مشخص میشود ولی نکته مهم اینکه( برای اثبات مالکیت و خرید شما چند راهکار وجود دارد اول اینکه از اطریق درخواست شاهدشوهد برای اینکه چنین قرار داد وجود داشته و چنین معامله انجام شده همون شهود قولنامه دوم نحوه انتقال مبالغ چگونه بوده طی چک و یا حساب شخصی و یا رسید و یا شاهد و.. نکته بعدی هم اینکه اگر قرار در بنگاه تنظیم کرده باشید میشود نخسه مادر دریافت کرده که اون حتمی سالم و دستکاری نشده ولی اگر همن برگه باید دید چه جاهای ان دستکاری شده و ایا در موضوع کامل ان تاثیرداشته یعنی امضا طرف زیر قرار رو هم تغییر داده اید و.. در نهایت متسفانه باره گفتم مردم با امضاء به جای هم دیگر و یا دستکاری متن قرارداد ها قدیمی و ایجاد قراردادهای صوری خودشون گرفتار میکنند و... انتخاب مشاور املاک متخصص مورد اعتماد و امین ،عادل بسیار مهم است. (***جهت اطلاعات بیشتر از طریق مراجعه حضوری *** )
5 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی