آیا زمین من در طرح هادی قرار دارد؟

سلام یک قطعه زمین در سال 93 در شهر سلماس کوی پونک خریدم.چطوری بدونم داخل طرح افتاده؟

رسول رضایی

11 ماه پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
ابتدا بهتر با طرح هادی اشنا شویم طرح های طرح یا برنامه ریزی جهت بهبود کیفیت و کمیت روستا ها است با توجه به بررسی وضعیت موجود مثل جمعیت و موقعیت روستا و نیاز های اساسی روستا وضیت اقتصادی مشکلات فعلی و کمبود های روستا و برنامه ریزی دقیق برای بهبود کفیت و کمیت زیر سلخت مثل امکانات راه جادخ خیابان کشی و فاضلاب و ساخت ساختمان جدید مورد نیاز مثل بهداشت مدرسه مسجد کتابخانه و مشخص کردن محدود روستا بافت قدیمی بافت جدید و محل گسترش جدید برای بافت مسکونی یا صنعتی و باغات و کشاورزی و... همه این موارد رو کارشناسان و یا مهندسان داری رشته مرتبط مثل معماری عمران و... این برنامه به صورت کتاب چه تهیه می کنند که در این کتابچه تمام نکات مهم روستا و نقشه محدود روستا محدود نقشه معابر نقشه طرح گسترش نقشه مزارع و باغت و.... موجود است تمام این کارهای هم زیر نظر بنیاد مسکن است در کتابخانه بنیاد طبقه منفی هم این کتاب و مطالب روستا موجود است اما در دسترس عموم نیست معولا برای کارهای تحقیقاتی و ... در رشته معماری و.. مثل درس های وپروژهای روستا 1 و2 این مجوز دسترسی داده میشود و مسئولیت اجرا و... در روستا در اختیار شواری روستا و دهیاری است بقیه موارد مثل تعیین هزینه تعین قیمت تفکیک وغیر در کتابه کارشناسان بررسی کنید ولی معیار مهم قیمت گزاری ملک و باغات قیمت است که رئیس شوارس روستا تعیین می کند براساس آخرین خرید و فروش روستا و.. خلاصه همون و نمونه کوچک طرح جامعه گسترش شهری( یا طرح تفضلی و خازنی گسترش شهر در اطراف ) و نقشه که در شهر های با عنوان طرح جامعه شهری است در روستاها با عنوان طرح هادی جهت ابادانی و برنامه ریزی برای اینده روستا میباشد یعنی کدام زمین اجازه ساخت دارد و بعد داری امکانات و.. پتانسیل روستا و ویژیگی و .. مثلا خود بنده طرح هادی روستا مارشک مشهد در اطرف سده کارده را انجام دادم در مشهد کتاب و نمونه پروژه هم در فضای مجازی وجود دارد و با جستجوی می توانید پیدا کنید) است و.. برای خرید ملک حتما باید توسط دهیاری و شورای روستا اقدام کرد چون باید در قولنامه شما مهر شورای روستا باشد ( شورای هر روستا در حکم شهرداری ، اداره ثبت و دادگاه و بزرگ و مورد اعتماد اون روستا است) و خیلی خوب مداند که کدام زمین چه خوبی و چه مشکلاتی دارد مثل فلان زمین در حریم رودخانه و منابع ابی و ساخت ساز حکم تخریب دارد و...) برای استعلام و .. مهم به اداره منابع طبیع و جهاد و بناید می توانید مراجعه کنید و... ولی بهترین کار همون مشور با شورای روستا است (( دیدگاه شما دوست عزیز آینده شماست)) 
11 ماه پیش
مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و املاک
باسلام.از بنیاد مسکن روستا یا شهرتون استعلام بفرمایید .مهندس محمد ترابی کارشناس دادگستری درامورحقوقی.و ملکی و ثبت و شهرداری.و اوقاف.نقشه برداری. پیداکردن و جانمایی اسناد و استانقدس ومنابع و مسکن وجهاد و..درسراسر کشور 09155233719..09395233719
11 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.