خسارت فسخ قرارداد خرید ملک چطور محاسبه می‌شود؟

با عرض سلام و خسته نباشید ما یک خونه سه طبقه به مبلغ سه میلیارد و هشتصد معامله کردیم. یک میلیارد و چهارصد دادیم، بقیه‌اش جور نشد. فروشنده شکایت کرده. اگر فسخ کنیم چقدر خسارت باید بدیم؟

انسیه محبی راد

2 سال پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام معمولا خسارات در متن قرارداد نوشته میشود در زمان تنظیم قرارداد دو نوع خسارات است کلی که مثلا یا درصدی و یا مبلغ مشخص و حتی یک سوم و.. و خسارات روز شمار ومثلا روز فلان تومان ولی نکته مهم اینکه از زمان ارسال اظهارنامه به طرف مقابل و بعد از تعین مدت مشخص مثلا 10 روز خسارات دوم قابل دریافت است در مورد خسارات اول هم معمولا اگر ملک بدون مشکل باشد شما باید هرینه بدهید ولی اگر مشخصات ملک فروخته شده دادی نقصی و.. باشد می توانید خسارات رو نداهید جون بحث عدم تطبیق و.. است ولی معمولا قبل از هز اقدامی چنین موارد دوستان و توافقی با پرداخت کمیسیون دو طرف و حتی مبلقی کمبه مالک قابل اقاله دو طرف است چرا ک ملک هر روزدر حال افزایش است ولی پول مثل یخ میباشد مگر جای که ملک یک نقصایی دارد و میخواهند رد کنند و یاطرف ملاک بنده خدا رفته و یک ملک دیگر خرید است و روی این مبلغ شما هم حساب بازرکرده و ایشان با عدم ÷رداخت ÷ول توسط شما ایشان هم باید در قرارداد دوم خسارات سنگینی بدهد و...
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.