حکم جعل قولنامه و صوری بودن معامله ملکی چیست؟

با سلام من یه قولنامه بابت مهریه از شوهرم داشتم. بعد رفته صوری به دوستش فروخته. دوستش هم بنام همسرش کرده و برنگردونده. من شکایت کردم و اثبات صوری بودن معامله رو دادم به دادگاه. الان منتظر نتیجه هستم. لایحه ای مبنی بر جعل در قولنامه و صوری بودن معامله دادم. آیا قاضی به شکایت من جواب مثبت میدهد؟

رقیه شجاعی

2 هفته پیش

3 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام بحث مهریه خانم که معمولا 100 سکه و بیشتر است و امروزه با گرانی سکه جهش قیمتی آن و در صورت درخواست خانم مخصوصا اگر مهریه عندالمطالبه باشد حالا به خاطر اختلاف و یا گاهی فشار روانی و اقتصادی و تسلط به مرد ، خانم مهریه و حق میخواهد معمولا در چنین مواردی که اختلاف دارید و واقعا دیگر نمی توانید زندگی سالم و در آرامش ادامه بدهید حالا بداخلاقی ،اعتیاد و یا هزاران اتفاق دیگر ،معمولا خانم باید بی سر و صدا اقدام به درخواست مهریه کند نه اینکه اول دعوا کند و بعد برود مهریه بخواهد چون معمولا راه فرار از پرداخت مهریه زیاد است، مخصوص در مورد بحث املاک و خانه و مغازه و خودرو چون از زمان درخواست شما تمام معاملات همسرتون به معنی فرار ازدین مهریه تلقی میشود در نهایت ساعت و دقیقه معنا پیدا میکند.
7 ماه پیش
مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و املاک
باسلام حتما تماس بگیرید تا راهنمایی شوید ازاین موارد ما زیاد داریم... مهندس محمدترابی کارشناس رسمی دادگستری ومشاورحقوقی درزمینه خریدوفروش املاک واراضی. جهاد.شهرداری.ثبت.استانه.اوقاف.مسکن.منابع .بنیادو... درسراسرکشور 09395233719
9 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام با توجه به فرار دین در چنین اموری دستور رسیدگی و ارجاع به بخشهای خاص می دهد و .. ولی نکته مهم و حساس تمام این نوع دعوی اثبات مالکیتی و حتی بحث فرار دین و.. استفاده از مراجعه مختلف و افراد خبره با هوش بالا تا با تخصص و ریزبینی و شگردها و اعتبار خود خود بتواند مدارک فوق را پیدا کرده و حقیقت رو اشکار کند. مثل سابقه تصرفی ملک و یا متن اصلی قولنامه نگارش و یا نسخه دوم و سوم بعدی و یا نحوه تبادل مالی و... بررسی مدارک ملک فوق و. ارجاع به کارشناس خط و اصالت قدمت برگه و... که این موارد بستگی به پیگیری و شانس شما دارد که چنین افرادی رو پیدا کنید و آنها نیز صادقانه کار کنند و یا نه
9 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
امروز در مورد مهریه خانم و معرفی املاک و شناسایی املاک قولنامه وسند دارد و یا انتقالات صوری به اقوام و.. درصورت درخواست خانم به مراجعه قضایی و اداره مربوط بحث مهریه بسیار دقیق مورد بررسی قرار میگیرد یعنی معمولا افرادی متخصصی با هوش بالاجهت شناسایی و بررسی متن قرارداد های ودسته قولنامه و سند و نحوه مبادله مالی و بحث اصالت و شاهدان و حتی بررسی محل و تحقیق محلی و سابقه تصرفی و نکته ریز را بررسی میکند درنهایت نظر خودش در قابل یک گزارش در چند خط به مراجع مربوط میدهد البته بحث کارشناسی مهریه کارشناس مختلف دارد از کارشناس قیمت تا خط و رشته املاک دادگستری ، مهمترین نکته و کارشناس ، بازرسان اتحادیه املاک هستند چرا که شناخت کاملی به بنگاه منطقه دارند و میتواند در پیدا کردن واقعیت کمک بزرگی کنند .

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.