برای سند تک برگ نیازی به کد رهگیری نیست؟

سلام خسته نباشيد من يه واحد آپارتمان خريدارى كردم و از املاك كد رهگيرى خواستم،كه در پاسخ گفتند چون سند تك برگ هست نيازى به كد رهگيرى نيست…آيا واقعا نيازى به دريافت كد رهگيرى نمى باشد؟

نيوشا هاشمى

2 ماه پیش

4 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام متاسفانه بسیاری از مردم و حتی کارشناسان همکاران بنگاه و وکلا و.. میگویند سند تک برگ کفایت میکند و نیازی به مبیعه نامه وجود ندارد ولی انچه تجربه بنده است این که اگر دراینده برای ملک شما مدعی و حتی مدعی دولتی و.. ÷یدا شود بعد اون موقع ملک به شما تعلق نمی کید حالا باید با مدارک دارید طرح شکایت کنید و دنبال ÷ول و سرمایه برباد رفته خود باشید ولی در متن سند که قیمت وجود ندارد و یا نحوه انتقال ÷ول یا شاهدین جلسه قرارداد و... خلاصه اینکه هر چیزی می خواهید بخرید و یا بفروشید باید حتما قرار داد دقیق بنویسید مثلا در اینده فردی ادعای خرید مال غیربه شا میزند که با فلان فرد شما همدست بوده اید و ملک بنده رو سند زده اید بدون ÷رداخ ÷ول و ثمن معامله در این زمان همون قولنامه که مبلغ و ثمن ونحوه خرید است
2 ماه پیش
مرتضی مقدسی
دپارتمان بزرگ نارون
درسته دقیقا اگه سند تک برگ هست کد رهگیری نیازی نیست بشزطی که به نام شما انتقال داده شده باشه
2 ماه پیش
آقای احمدی
املاک سیستانی
در حال حاضر ارایه کد رهگیری از سوی مشاوران املاک الزامی است. متعاملین می‌توانند آن را از بنگاه معاملات ملکی مطالبه کنند و در هنگام ثبت سند به دفاتر اسناد رسمی بدهند. ثبت هرگونه معامله اعم از بیع، اجاره، وکالت، هبه، صلح و غیره بدون کد رهگیری در دفاتر اسناد رسمی ممنوع است.
2 ماه پیش
مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و کارشناس دادگستری
اگر سند تکبرگ بنام شما منتقل میشه نه قولنامه لازم دارین نه کد رهگیری
2 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.