استعلام خلافی ملک به صورت آنلاین

با سلام نمیشه کد رهگیری رو به شماره سامانه شهرداری ارسال کنیم و استعلام عدم خلافی رو چک کنیم؟ شهرداری یه سامانه پیام کوتاه در این مورد نداریم که دیگه به شهرداری مراجعه نکنیم...؟

مرضیه خانجانی

2 سال پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام برای بحث تخلاف و یا ÷روندهدر جریان هر ملک یا باید حضوری بروید شهرداری منطقه و با کدنوسازی ملک میشود تمام موارد فوق را مطلع شد( ولی برای افرادی که مهندس و تخصص بیشتری دارند از طریق سامانه شهردای میشود تمام موارد فوق و حتی سابقه درخواستی و.. رو مطلع شد و حتی بحث مالکیتی رو هم با مدارک طبیق داد ولی برای افراد عادی نه) 3- شناخت و استعلام ملک مذکور و تحقیق در مورد مالک و نوع مالکیت و تحقیق در مورد قیمت واقعی یعنی قیمت مینیم و ماکزیم از ملک های مشابه اطراف ملک ( برای خرید خود را فروشنده و برای فروش خود را خریدار معرفی کنید) و قبل از تنظیم قرار داد باید از توان مالی و میزان اعتبار، تعهد طرف معامله تحقیق کنید و استعلام را از مراجع مرتبط دریافت کنند مثلا اداره ثبت، شهرداری شهرسازی، ، موقوفه ویا آستانه و یا وقف و جهاد ، منابع طبیعی ، بنیاد مسکن ، یا سرمایه گذاران اصلی ،مالک اصلی زمین ،شرکت ها وبانکهای عامل، سرمایه گذارو ارکانهای ذینفع، شوراری و دهیاری روستا وهمسایه و در موارد خاص و ریسک و خطر زیاد مثل پیش فروش و یا مشارکت در ساخت که باید حتمی قرارداد در محضر رسمی نیز شود باید در ابتدا حتما از مشورت مشاورین املاک متخصص و وکلا محترم استفاده کنید و... نه در زمان بروز مشکل!!!!
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.