شرایط صلح عمر بعد از فوت

باسلام. من و همسرم قصد داریم آپارتمان خودرا که هرکدام سه دانگش را مالکیم برای هم صلح عمر کنیم. چنانچه من زودتر از همسرم فوت کنم ، آیا خانواده من مالک سه دانگ همسرم میشود؟ آیا همسرم میتواند بعد از فوت من آن صلح عمرش را باطل کند که ضرر نکند؟ باتشکر

ژیلا تمیزگران

2 ماه پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

دانیال فتحی
مشاور املاک فتحی
در عقد صلح عمری به دو طرف عقد (( مصالح و متصالح گفته می شود )) در صورت فوت مصالح تمامی منافع مال مورد نظر به متصالح منتقل میشود و متصالح مالک عین و منفعت آن میشود ( البته بعد از امضای صلح نامه مال به متصالح مشروط منتقل میشود، مشروط بر فوت مصالح و متصالح پس از فوت مصالح مالکیت قطعی پیدا میکند ) و در مقابل هم ورثه دیگر حقی نسبت به مال مورد نظر ندارند و دادخواست انحصار وراثت نسبت به مال مورد نظر سالبه به انتفاء موضوع است زیرا آنان حقی نسبت به مال ندارند . حتما هم صلح نامه به صورت رسمی در دفترخانه تنظیم بشه تا اعتبار بیشتری در دادگاه داشته باشه و فرد بتونه با خیال راحت از حق خودش دفاع کنه .
2 ماه پیش
با سلام، صلح عمری بعد از فوت مالکیت ایجاد میکند.
2 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی