قرارداد اجاره بدون امضا مالک و با اعتبار مشاور املاک معتبره؟

با سلام ما یک واحد آپارتمان رو میخوایم اجاره کنیم منتها املاکی به ما گفت که صاحب خونه ده روز دیگ حداقل میاد و قرار داد رو امضا می‌کنه . ماهم تایم گشتن دنبال خونه هم نداریم . احضارات املاکی به این صورته که صاحب خونه رو میشناسه ولی در حال حاظر نمیتونه بیاد برای قرار داد . سوالم اینه که قرار داد بستن با املاکی آیا اعتبار داره بدون امضا مالک ؟

جانبه دنکوب

2 سال پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و کارشناس دادگستری
اصلا این کارو نکنید.. حتی اگرگفت مالک میاد امضامیکنه..
2 سال پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سالم اولا که مشاور املاک حق تنظیم چنین قرار دادی رو ندارد و از نظر اصول قرارداد باید خود مالک و مدارک مالکیت و کارت شناسایی طرفین معامله و کلیه مبالغ به حساب مالک و برگشت به مستاجر داده شود و این وسط مشاور املاک فقط تنظسم کنند است و حتی تضمین معامله و و شاهدات نیز با ایشان نیست مگر به جای شاهد اسمش بنویسه و امضاء کند درنهایت درعرفه بازر متاسفانه مردم چنین مواردی انجام میدهد ولی نکته مهم اینکه اولا که مبلغ قرارداد یم چک صیادی با عنوان اجارخ خانه درادرس فلان به نام مالک ÷رداخت کنید و مشاور مالک هم که میگوید بنده امضاء میکنم بگوید باید اثر انگشت بزندو برگه اجاره نیز به شما تحویل بدهد حالا اگر بعد مالک امده میاید و اثر انگشت این فرد رو هم میگیرد ولی در کل اگر بنده باشم هیچ وقت چنی ن اعتماد نمیکم
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.