برای فروش ملک با وام مسکن و بدون سند داشتن به مشکل می خوریم ؟

خواهر من ملکی خریده در سال 89، چون وام مسکن داشته سند نخورده بنامشون سال 98 فک رهن کرده ولی تا به امروز سند بنام ایشون نیست و همون وکالت فروش روز معامله رو داره این آپارتمان رو میشه بدون دردسر فروخت؟ یا باید سند قطعی بزنم و بعد اقدام به فروش شود؟ در صورتی که سند قطعی بزنیم باید هزینه شهرداری، دارائی پرداخت شود اگه مجدد بفروشیم دوباره باید هزینه شهرداری و دارائی و خرج سند داده شود؟ آیا قانون مالیات بر عایدی فروش تصویب شده مبنی بر دریافت 30 درصد سود معامله بنفع دولت؟

میلاد

12 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلا معمولا دو بحث وجود دارد اول اینکه هیچ وقت به وکالت اکتفا نکنید و حتی خود سند و هیشهباید مبایعه نامه دقیق تنظیم کنید که بسیار معتبر تر از هر دو مورد فوق مخصوص در زمان بروز اختلافات مالی و عدم انجام تعدات و یا بحث کلاهبرداری خود بهترین مدرک جهت اثبات وقایع است در نهایت در مورد وام هم معمولا روش خاص خودش دارد و بعد از پرداخت باید به طرف کتبی اعلام کنید تا تعداتش را انجام بدهد
12 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.