لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

هزینه صدور کد رهگیری ملک چقدر است؟

با سلام و عرض خسته نباشید
سوالی که از دوستان داشتم اینه که بنده برج 4 از طریق دیوار خونه پیدا کردم و به صورت توافقی رفتیم بنگاه و یک مبایعه نامه برامون نوشت. الان که ميخوام واسه وام ودیعه ثبت نام کنم کد رهگیری ميخوام. رفتم همون بنگاه که کد رهگیری بگیرم، میگه من فقط براتون میرزا بنویس بودم و کمیسیونم رو گرفتم. اگه کد رهگیری میخوایی بايد 1.200.000 بدی.
خواستم اگه امکان داره راهنماییم کنید.
تا اونجایی که شنیدم میگن 10 هزارتومن هزینه کد رهگیریه.
آیا میتونم ازش شکایت کنم؟

3 پاسخ برای این سوال پاسخ بدید
املاک آکس

هزینه کد رهگیری یک دهم درصد از کل قرارداد هست
مثلا برای یه قرارداد 1 میلیاردری، 1 میلیون هزینه کد رهگیری میشه

املاک سراسری مبین مشهد

سلام
دوست عزیز
برابر با مبلغ رهن واجاره کمیسیون باید پرداخت شود و چون قبلا ایشان براتتون تنظیم نمودند در واقع باید هزینه ثبت قراداد ورداخت گردد
جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق پیج اینستا ما را دنبال نماید @amlakmobinmashhad
09153008534
09357913006

مشاور املاک سعادت

سلام
املاک سعادت
((ارائه دهند خدمات تخصصی و نوین املاک در مشهد))

*** در واقعیت کمیسیون قولنامه به دو صورت و یا شیوه محاسبه میشود .
اولی - عرفه بازار مشهد 1 درصد مبلغ خرید از هر طرف برای مبالغ تا 500 م و برای مبالغ بالاتر نیم درصد مبلغ از هر طرف میباشد.( لازم به ذکر است حتما قولنامه با کد رهگیری دریافت کنید)

دوم-ولی از نظر قانونی صنفی مشاورین املاک و طبق نرخنامه سه دهم درصد یعنی از 100 م مبلغ فروش 330 هزار تمان از هر طرف و سقف دریافت این مبلغ هم 2180 هزار تومان است ( البته این نرخنامه هنوز هم معیار قانونی در صورت شکایت طرفین به دلیل دریافت کمیسیون بیشتر میباشد)

*****
خلاصه داستان کمیسیون املاک این است که آخرش هم توافقی است با رضایت هر سه طرف دریافت میشود.
چون نرخنامه املاک قدیمی است ولی در هر صورت معیار قانونی همون سه دهم درصد میباشد البته در مورد تغییر درصد کمیسیون املاک در مشهد کارهای شده ولی هنوز قانون و ابلاغ نشده به دلیل خاصی ولی تا جای اینجانب اطلاع دارم انشاااله تمام کمیسیون کشور احتمال دارد یک درصد عرف بشود چون در واقعیت املاک این کمیسیون دریافت می کنند و با این کمیسیون می توانند هزینه زندگی خود را تامین کنند.
برای اجاره هم معمولا 10 روز تا 15 روز طبق عرف
و طبق نرخنامه و قانون 7 روز اجاره کمیسیون هر طرف میباشد
تمدید قانون صنفی 3 روز در نرخنامه
تمدید عرفه بازار 5 تا7 روز

نکته بسیار مهم تر از مبلغ پرداخت کمیسیون نحوه و دقت تنظیم متن قولنامه با مشخصات کامل ( مثلا آدرس ملک به صورت ثبتی و دقیق تنظیم شود+ به ترتیب شهر مشهد ،منطقه ؟بخش ثبتی؟ و پلاک اصل؟ و پلاک فرعی؟ کد پستی ملک ؟ و یا مشخصات کامل طرفین و یا مدارک مالکیت و هویتی و مالی حتما تصدیق شود و... ) قولنامه خرید و فروش و اجاره نامه ملک در نهایت دریافت کد رهگیری از سایت معاملات املاک کشور میباشد که الزامی است.

****متاسفانه در هر محله و منطقه تعداد زیادی املاک وجود دارند که هر روز روبه افزایش هستند که بدون رعایت هیچ قانونی در حال تنظیم قرار دادها هستند و بیشتر مشتری ها فقط با اکتفا به یک گپی رنگی نصب شده به عنوان جواز به چنین املاکی اعتماد می کنند( درصورتی که چنین کپی رو میشود به راحتی تهیه کرد ) و با تنظیم قولنامه دست نویس( که به راحتی به قیمت 60 هزارتومان هر دست برگ ها) سرمایه یک عمر تلاش خود را دریک معامله از دست می دهند و بعد از شکایت تاز متوجه میشوند چه کلاه بزرگی سرشان رفته است .****
****تنظیم قولنامه که از همه جهات بدون ایراد باشد کار مشاور املاک تخصصی میباشد.