اگر فروشنده ملک منکر معامله شود باید چه کرد؟

سلام یک بنده خدایی مغازه تجاری داشت و من از شش دانگ سه دانگش رو خریداری کردم که شریک باشیم به مبلغ چهارصد و پنجاه میلیون. سی میلیون تومانش رو چک دادم و پانزده میلیون تومان نقدی و مبلغ چهارصد میلیون گوسفنده زنده دادم و بابت گوسفندا رسید گرفتم و همه در قولنامه اچار نوشته شده و شماره چک هم نوشته شده. شاهدینم یکی داماده بنده بوده و دیگری پسر فروشنده. مدارک پشت در پشت کپی برابر اصل به من داده. حال بعد از چهار ماه رفته شکایت کرده. فروشنده میگه ...خریدار یا همون بنده مدارک رو دزدیدم و امضاء رو به بهانه کار دیگری از من گرفته. میگه کلاَ ما هیچ معامله‌ای نکردیم. میخواستم ببینم بنده بعنوان خریدار چیکار باید بکنم؟ در ضمن طرف فروشنده پیامهایی به بنده داده که معامله رو قبول کرده و اعتراف کرده معامله مورد تاییده. سیم کارتشم به نام خود همین فروشنده است.

علیرضاقادری

2 سال پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام ابتدا در معماملات باید باقرارداد کدرهگیری تنظیم میکرده اید و در این نوع قرار دادها 12 امضاء و اثر انگشت هم میگرفته اید تا برای امروز طرف جرائت ÷شیمانی و.. نداشته باشد ولی خوب اگر قرار داد دارید که ایشان امضاء واقعی خودش زده و اثر انگشت هم زده و در کامل صحت عقلی هم بوده و مبالغ رو هم رسید دارید شاهد هم دارید و ÷یامک و.. هم دارید خوب شما مالک هستید ولی باید از طریق یک وکیل اقدام کنید اول به اثبات و. انجام قرار داد و بعد از طریق قانون ملک فوق را بگیرید و در نهایت از طریق قانونی اقدام به تنظیم سند ملک و یا تنظیم قرار داد با کدرهگیری کنید تا درایندهبرای فروش راحت ملک بفروشید ((انتخاب مشاور املاک متخصص ، مورد اعتماد و امین ،عادل بسیار مهم است.)) مشاور املاک سعادت
2 سال پیش
کاربر مهمان
سلام همون پیام روکه به شما داده در دادگاه سند رسمی اقرارصحت معامله است ودرخواستش ردمیشه
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.