فروش ملک به صورت قولنامه ای در حالی که سند در دست اقدام است

صاحب ملک اقدام به سند تک برگی کرده ولی سند هنوز اماده نیست ایا میتواند تا امدن سند از طریق قولنامه ملک را معامله کند؟

علی طهماسبی

10 ماه پیش

5 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

حسام لرد
مسکن نشیمن
درود دوست عزیز اگر کپی از سند قبلی باشد که حد و حدود و مشخصات ثبتی در آن آمده باشد و بعداز استعلام یکساعته از ثبت میتوان با شرایط مشخص قرارداد را مکتوب نمود.
10 ماه پیش
اکبر فریور
مسکن فریور
درود. به شرطی که حق واگذاری به غیر تا قبل از تنظیم سند رسمی یا تسویه کامل ثمن از شما سلب نشده باشد ، شما هم می توانید مورد معامله را با قولنامه (مبایعه نامه) به نفر بعد فروخته و انتقال دهید ، دقت کنید حتی الامکان شروط و مندرجات قولنامه قبلی را درقولنتمه جدید درج کنید و بنویسید که بر اساس قولنامه دست قبل اقدام به فروش کرده اید . موفق باشین
10 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام معولا در چنین قراردادهای و معاملات همیشه اول تحقیق ازفردمالک و ملک و بعد مراجعه به املاک معتبر و متخصص تا یک متن قرار داد و تعهدات دقیق و وجه التزام روزانه و کلی مناسب شرایط معامله و شرایط مدیریت پرداخت مالی مثلا در 3 قسط ابتدا تنظیم زمان تحویل ملک و زمان تنظیم سند و یا 10 درصد اول تنظیم قرارداد و 80 درصد در زمان تنظیم سند و 10 درصد زمان تحویل ملک و در نهایت برای طرف مقایل هم در قبال پرداخت و .. باید تعهدات پرداخت نقدی نیز نوشته شود(
10 ماه پیش
حمید رشیدیان
کارگزاری املاک پارسه
با سلام و درود؛ افرادی که بعد از سال 90 معامله ملکی انجام داده‌اند برای نقل و انتقال به سند تک برگ نیاز دارند. اما اسنادی که پیش از سال 90 تهیه شده‌اند، می‌توانند به راحتی در نقل و انتقال مورد استفاده قرار بگیرند. شما قبل انجام هرگونه اقدامی مثل تنظیم مبایعه نامه، امضا اوراق و پرداخت هر گونه وجه ی ... ابتدا از دفتر اسناد رسمی مالکیت را احراز و از عدم بازداشت مطلع و با خیال آسوده معامله کنید. "موفق باشید" 
10 ماه پیش
مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و کارشناس دادگستری
بله بسیار ساده هست. قولنامه ای بفروشید و تعهد سند رو اضافه کنید ..
10 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.