آیا موجر می‌تواند قرارداد اجاره را یک طرفه فسخ کند؟

سلام و خسته نباشید. لطفا راهنماییم کنید من شش ماه پیش یه زیر زمین اجاره کردم. قولنامه ای هم نگرفتم. پولشو دادم ولی امضا و انگشت نزدم. امروز با تاخیر ده روزه قبل از تحویل ملک رفتم بنگاه قولنامه را بگیرم که بنگاه دار گفت چون تاخیر داشتی و قولنامه هم فسخ شده به شما نباید برگه ای از قولنامه بدم و از موجر پرسید میخوایین بهش بدم؟ موجر گفت نه. اونم گفت نمیشه. آیا این قانونه؟ روال کار همینحوریه؟ تشکر ویژه.

محسن شمسیان

8 ماه پیش

3 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
با عرض سلام و ارادت خدمت مدیریت محترم سادیت دونبش قدیم و همین مانشین جدید و گروه طراحی و پشتیبانی بسیار خوب که چنین بستر بسیار مفید و لازمی رو جهت اطلاع از قوانین و عرفه ها و مشاوره حقوقی و فنی و سوالات و اشنایی با دفتر املاک و انتخاب ملک مناسب و تنظیم صحیح قرار دادها وهمچنین اشنایی با منطقه مختلف و... ایجاد کرده اند امیدوار هروز بتوانند رشد و ارتقاء کیفیت داشته و از نظرات و مشورت جهت رفع نواقص استفاده کنند.
8 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام ابتدا بهتر اگر شما مقصر بودید بروید دنبال یک خانه دیگر باشد وبرای خود و دیگران گرفتاری نشود ولیاگر خود را بی تقصرمیدانید اگر قرار داد رو نوشتن و حتی فقط مالک امضاء کرده و شما هم بیانه و.. داده اید تاخیر و.. باعث فسخ خود به خود قرارداد نمیشود و بالکه فقط از طریق توافق و حکم دادگاه و یا شرایط مندرج خاص در متن قرار که اگر مشاور املاک رنگ بوده مینوشته مثل تا زمان فلان در صورت عدم پرداخت یک طرفه فسخ میشود توسط یا موجر و.. برا گرفتن قولنامه از طریق اتحادیه و.. می توانید اقدام کنید
8 ماه پیش
مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و املاک
اگرهمه کارات ایطوری شل باشی که وضعت خرابه مرد حسابی.
8 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.