عوارض شهرداری به عهده مالک یا مستاجر؟

آیا عوارض شهرداری به عهده مالک مغازه است یا مستاجر؟

حمید مسئله گو

5 روز پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و املاک
عوارض صنفی برعهده مستاجر هست وعوارض نوسازی برعهده مالک. محمد ترابی کارشناس رسمی دادگستری و مشاور رایگان حقوقی (شهرداری، اوقاف، منابع، مسکن، ثبت، فرامین ..در سراسر کشور)... ما را در گوگل پیدا کنید.
5 روز پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام دوست عزیز باید کدرهگیری اجاره نامه همیشه تنظیم کنی اگر توافقی باشد معمولا از 1 میلیون در مشهد ثبت میشود که خودم همیشه برای مغازه داران ثبت میکنم تا به این مشکلات نخوری و در متن این قرارداد کد رهگیری تمام موارد کامل بیان شده است و قابل کسر از مالیات شغلی هم است نه بری چند میلیون به بنگاه بدهی و قرارداد دستی الکی تنظیم کنی در بنده اجاره نامه کدرهگیری که قابلیت پاک کردن این قانون ندارد مالیات مستغلات، تعمیرات اساسی, عوارض شهرداری و مالیات بر مستغلات اجاره بر عهده موجر است, عوارض کسب و پیشه شهرداری - مالیات بر درآمد) تجاری و اداری ( اداره دارائی - حق بیمه کارگران تامین اجتماعی بر عهده مستاجر است جهت ثبت کدرهگیری اجاره نامه ، قولنامه در مشهد 1- مدارک مالکیتی2-مداک هویتی 3- حضور طرف
2 هفته پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.