برای خرید ملک ورثه‌ای باید به چه مواردی توجه کرد؟

من می خوام وام جانبازی بخرم. ولی دو تا سوال ذهنمو مشغول کرده. اول اینکه چطوری می تونم محکم کاری کنم که بعدا فروشنده وام و یا ورثه ادعا نکنن مالک خونه ای هستن که من فقط وامشو ازشون خریدم؟؟؟؟ دوم اینکه اگر در حین پرداخت اقساط وام فروشنده وام فوت کرد تکلیف چی میشه!!! اون موقع من باید همچنان به پرداخت اقساط ادامه بدم؟؟؟ و نکته دیگه که خیلی ذهنمو مشغول کرده اینه که وقتی فروشنده وام فوت میکنه، ورثه باید برن انحصار ورثه بگیرن و چون سند به نام فروشنده وامه بهش 7 درصد مالیات بر ارث می خوره و دولت 7 درصد از ارزش ملک رو ازت مالیات می گیره. اون رو چیکار میشه کرد!!! ممنون میشم راهنماییم کنید.

مهناز علاقه مند

3 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت
سلام در چنین معاملاتی باید ÷یش بینی تمام جوانب رو کرد اصلابزرگ ترین مزیت قولنامه همین است حالا برایعدم تعهدات ÷رداخت وام و.. خوب باید ضکمانت گرفت حالا خیلی چک و خیلیلها ضامن یعنی فردی دیگری و گاهی هم دوتاش بهتر است برای ورثه وغیر در زمان فوت کهمطلع اند ÷درشان ملک فروخته و در ماترک قرار ندهند و یا ... خوب باید در متن قرار داد به عنوان شاهد اول همسر وشاهد 3وم فرزند و شاهد دوم از خود شما باشد بعنی چند شاهداضافه و مطلع در متن قرار داد در نهایت باید اثر انگشت طرفین کدملی و ادرس تلفن گرفته و نوشته شود در ممورد بحث مالیات و انتقال سند و.. خوب در متن قرار داد باید تمام هزینه انتقال برای املاک سند دار را گردن فروشنده انداخت و برای تضمین هم یا ÷ول بهش ندی و یا تضمین و ضام ن معتبر بگیری خلاصه چنین قرارداهای معمولا نیازبهدوار و کارشناس هم دارد تا درزمان بروزاختلاف درکمتر از ساعتی مشکات رو حل کند متاسفانه امروز با این قیمت املاک باید متن قرارداد بسیار دقیق و بروز باشد
3 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی