از پدرم مبایعه نامه دارم، میتونم صلح نامه هم محضری کنم؟

من از پدرم مبایعه نامه دارم بابت خونه که ازش خریدم میتونم یه صلح نامه هم محضری کنم که برای خواهر برادرام بعدا مشکلی ایجاد نشه؟

علیرضاسردار

3 هفته پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
هزینه دریافت کدرهگیری،مدارک مورد نیاز چیست؟ مراجعه به املاک معتبر ، مدارک مورد نیاز جهت تنظیم قرار داد کدرهگیری قولنامه و اجارنامه و صلح نامه با کدرهگیری نکات مهم 1- حضور طرفین قرار داد ( فروشنده و خریدار ، موجر و مستاجر) امضاء و اثر انگشت. 2- ارائه اصل مدارک هویتی طرفین (کارت ملی و شناسنامه) 3- ارائه اصل مدارک مالکیتی (سند و تمام قولنامه خرید ملک و قبض ) 4_تایید کدپستی ملک 5_ بازدید از ملک ومتر کشی و مطابقت ملک با مدارک الزامی است6- ثبت و صدورلحظه قرارداد4 برگ کدرهگیری و هولوگرام معتبر در سطح شهر مشهد 7- هزینه توافقی و با رضایت کامل طرفین قرارداد در سایر موارد معیار هزینه قانون است8-سایر موارد سوال را تلفنی و جهت ثبت قرار داد کدرهگیری و یا بررسی قرار داد حضوری تشرف بیارید در خدمت هستم .
3 هفته پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام قولنامه شما معتبر است البته به شرط اینکه واقعا مبلغ مالی جا به جا شده باشد ( اگر مبلغی جا به جا نشده مخصوص قرارداد مال 5 سال گذشته است باید اول دید که ملک مدارک مالکیت چیست قولنامه است یا سند رسمی و در نهایت به دفتر املاک معتبر و تخصصی مراجعه کنید و ایشان از طریق یک صلح نامه که مبلغ توافقی شما مثل یک شاخه گلی یک میلیون تمام صلح عادی انجام بدهید و در سامانه کد رهگیری مثل قولنامه ثبت میشود هزینه چنین قرارداد هایی هم معمولا بنده بین 2 تا 10 میلیون تومان میباشد و بعد از این کار اگر خواستید می‌توانید همین صلح نامه رو در محضر ثبت کنید (حالا چرا در دفتر املاک چون بحث متراژ و نحوه صلح و... در دفتر املاک و تخصصی انجام میشود و در زمان بروز مشکل املاک خودش اولین شاهد و مدافع حق شما است)
2 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.