آیا حدود اربعه ملک در قرارداد کد رهگیری باید ثبت شود؟

سلام من یه زمین مسکونی خریدم و بجز قولنامه کد رهگیری هم گرفتم ولی توقولنامه آدرس ملک پلاک ثبتی و حدود اربعه ملک ذکر شده ولی تو قرارداد کدرهگیری آدرس ملک و پلاک ثبتی ذکر شده ولی حدود اربعه ملک ذکر نشده است اعتبار دارد؟

سجاد ازادبخت

11 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام بله اگر ملک قوانامه است بسیار مهم که ابعاد و حدود مضثلا ضلعه شمالی 5 متردر حاشیه اصلی و .. ثبت شود ولی برای املاک سند دار نیز بهتر است این کار انجام شود تا اگر احتمالا در جانمایی ملک کمی جابه جا شده بودن شما بتوانید به راحتی هزینه و اختلاف از فروشندهدریافت کنید در نهایت وظیفه مشاوراملاک است که متن قرار داددست نویس که خودش نوشته است به عنوان ÷یش نویس با متن قرار داد کدرهگیری یک موضوع و یک مشخصات باشد مگر اینکه اشتباه فنی باشد که باید در متن قرار داد و یا طی صورت جلسه توافقی بنویسه و بهتایید طرفین برساند مثلا گاهی ÷لاک منازل و یا واحد و یا شماره کنتورو.. اشتبه میباشد که طی صورت جلسه توافقی در متن قرار داد اصلاح میشود
11 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.