آیا مشاور املاک می‌تواند کمیسیونی بیشتر از مبلغ اتحادیه دریافت کند؟

با سلام من حدود یک ماه پیش یک آپارتمان خریداری کردم و مقداری نقد و یک چک دادم. ولی قولنامه‌ای بهمون ندادن و سند هم به نام نخورده و دو فقره چک دست بنگاه دادیم که یکی واسه تخلیه و یکی هم واسه سند. مبلغ معامله یک میلیارد و پانصد و سی و پنج میلیون بوده که کمیسیون طبق اتحادیه میشه چهار میلیون و هفتصد و بیست و هشت هزار. ولی بنگاه درخواست 15 میلیون کرده که خریدار پرداخت کنه. همچنین از فروشنده هم همین درخواست رو کرده و گفته اگه پول ندین تو انجام کارها اذیتتون میکنم. آیا میتونه همچین کاری کنه؟

مجتبی صلواتی

6 ماه پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
هزینه دریافت کدرهگیری،مدارک مورد نیاز چیست؟ مراجعه به املاک معتبر ، مدارک مورد نیاز جهت تنظیم قرار داد کدرهگیری قولنامه و اجارنامه و صلح نامه با کدرهگیری نکات مهم 1- حضور طرفین قرار داد ( فروشنده و خریدار ، موجر و مستاجر) امضاء و اثر انگشت. 2- ارائه اصل مدارک هویتی طرفین (کارت ملی و شناسنامه) 3- ارائه اصل مدارک مالکیتی (سند و تمام قولنامه خرید ملک و قبض ) 4_تایید کدپستی ملک 5_ بازدید از ملک ومتر کشی و مطابقت ملک با مدارک الزامی است6- ثبت و صدورلحظه قرارداد4 برگ کدرهگیری و هولوگرام معتبر در سطح شهر مشهد 7- هزینه توافقی و با رضایت کامل طرفین قرارداد در سایر موارد معیار هزینه قانون است8-سایر موارد سوال را تلفنی و جهت ثبت قرار داد کدرهگیری و یا بررسی قرار داد حضوری تشرف بیارید در خدمت هستم .
6 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام امروز بسیاری از تعرفه در نرخنامه قیر واقعی وکارشناسی است یعنی اون فرد با اون مبلغ نمی تواند هزینه اجاره مغاره بدهد در صنوف املاک هم همین طور بنده خود طی این سال در حوزهاملاک همیشه اولین بحث و شکایت مردم کمیسیون عدم برگشت بیانه و عدم تنظیم کدرهگیری و عدم تحویل متن قرار داد است ولی در مورد کمیسیون معمولا نیم درصد تا یک درصد عرفه جامعه است نه نرخنامه و.. و این قیمت از نظربنده منایب است ولی درمورد عدم تنظیم قرار داد هولوگرام و یا عدم برگشت بیانه و یا عدم تحویل قرار داد و.. حق با مشتری است 100 درصد مگر توافقاتی در موضوعاتی باشد اگر مشاور املاک دارای مجوز است قرارداد قانونی سیستم تنظیم کرده 1 درصد و اگر ن مجوز ندارد و یت دستی نوشته نیم درصد و اگر به شما و.. توهین و کارهای اذیت کرده فقط قانون کمیسون و..
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.