فروشنده نسبت به انتقال سندی که در رهن بانک بود اقدام نمی کند

با سلام بنده در دی ماه سال 1401 ملکی را خریداری کرده ام که پول آن را کامل داده ام و مبایعه نامه به اسم بنده است از آنجایی که فروشنده به من گفت سند خانه در رهن بانک است و به من دو ماه فرصت بده بنده هم بخاطر اعتمادی که به ایشان داشتم پذیرفتم ولی بعد از گذشت دو ماه فروشنده نسبت به انتقال سند اقدام نمی‌کند و من موندم چیکار کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

مهدی خان محمدی

11 ماه پیش

3 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

حسام لرد
مسکن نشیمن
درود دوست عزیز کل ثمن معامله را پرداخت کردید؟ آیا ملک تحویلتون شده؟ در قراردادتون ذکر شده که سند در رهن بانک هستش؟ این سوالات تاثیر در روند کار دارند ولی اینکه تمام ثمن معامله را به فروشنده پرداخت نموده اید به هیچ عنوان عرف نیست. باید مبایعه نامه مطالعه شود و بعد نظر داد ولی درکل بهترین راه مراجعه به محضر و دریافت عدم حضور فروشنده جهت انتقال قطعی سند به نام شما, و بعد مراجعه به دادگاه هستش.
11 ماه پیش
اکبر فریور
مسکن فریور
درود. هر چند نیاز به مطالعه مبایعه نامه برای دادن نظر صحیح هست ولی ارسال اظهارنامه و بلافاصله الزام به تنظیم سند رسمی راهگشاست . البته وکیل بگیرین بهتر هست. موفق باشین
11 ماه پیش
مهندس محمد ترابی
مشاور حقوقی و کارشناس دادگستری
باسلام. فروشنده امکان انتقال سند به شمارو نخواهد داشت عزیز چون رهن بانک یا توقیفه ومواظب باشید. جدیدا این اتفاقات زیاد داره رخ میده و من مراجعات زیادی دارم.حتما یک وکالت کامل با امضا همه وراثشان اخذ کنید و یک صلحنامه عادی دستی با متن وشرایط محکم نیز منعقد کنید .
11 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.