آیا می‌توان از اتحادیه املاک یک نسخه از مبایعه نامه را گرفت؟

درود بنده آذر 99 یک آپارتمان فروختم و سند قطعی در دفترخانه زدم. الان نیاز به مبایعه نامه بنگاه دارم که مفقود شده. ولی بنگاه تعطیل شده. آیا اتحادیه یک نسخه به فروشنده میدهد؟

محسن میرکیانی

2 سال پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام و عرض ادب بله تا 5 سال شما میتوانید یک نخسه برابر اصل از قرار داد دریافت کنید در مواقع اظطرار و.. البته بهتر از طریق اتحادیه ملاک درخواست کتبی بدهید و بعد اتحدیه طی جلسه ای و.. این کار انجام شود ، نکته باید از 5 سال نگزشته باشد و معولا بعد 5 سال دیگر مشاور املاک وظیفه بایگانی ندارد همه روز یا میسوزند و منهدم میکنند برای همین است که بنده همیشه میگم که سعی کنید قرارا داد سیتمی تنظیم کنید که هم مانداگاری زیادی دارد و هم برای دسترسی از همه جای جه ان میشود استعلام گرفت( اگر بنگاه هم جمع شده باشد وظیفه بوده که متن قرار داد ها رو به یک همکارا در همون محله تحویل بدهد تا 5سال مدت نگهداری تمام شود و این مواد رو هم اتحادیه در زمان ابطال و .. باید در رونده ذکر میکرده چا گاهی یک نخسه از قرار داد املاکی می تواند بسیاری از موارد را برابر دادگاه و قثانون اثبات کند و حق را به حق دار برساند
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.