تکلیف مستاجر در ملک اجاره‌ای که به فروش رفته چیست؟

اگر مستاجر سال دوم باشیم و سه ماه باشه قرارداد را تمدید کرده باشیم و یکدفعه مالک جدیدی با حکم تخلیه بیاد درب منزل و بگه من قبل از مالک شما قولنامه و حق مالکیت دارم و از دادگاه حکم تخلیه دارم تکلیف مستاجر چیه؟ چطور به پول ودیعه ام برسم؟ چه زمانی باید تخلیه کنم؟ آیا حکم تخلیه ای که گرفتند میتواند قرارداد اجاره ما را نقض کنه و یا باید مالک جدید حکم تخلیه را بعد از پایان اجاره من به اجرا بگذارد؟ چطور عمل کنم که بتوانم پول رهنم را بدون دردسر از کسی که مالکیتش الان نقض شده پس بگیرم؟

علی

2 سال پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام در چنین موارد بزرگ ترین اشتباره از شما بوده چرا که باید در زمان تنظیم اجاره نامه مدارک مالکیت ملک را میدید نه از روی هوا و اعتماد بی جا خانه رو اجاره میکردید از اون بنگاه بدون دانش حقوقی باید و مدارک هویتی مالک کارت ملی و بعد کپی مدارک فوق که در بنگاه بایگانی شود و بعد قرارداد اجاره تنظیم میکرده اید و مبلغ میدادید ( الان حداقل مدارک محکمی داشتید و اثرانگشت و..)ولی در نهایت باید ملک تخلیه کنید و.. ولی بروید از مشاوراملاک و اون مالک قلابی شکایت کنید به علت واگزای مال غیر و یک خسارات و.. ازشونبگیری ولی معمولا طرفی این کارها رو کرده فرار میکند و شما می مانید تخلیه مهم(( طبق قانون و بند5 نرخنامه رعایت موارد زیر جهت ثبت و تنظیم ، اعتبار قرار داد های قولنامه و اجاره نامه با کد رهگیری الزامی است .)) 1- حضور طرفین قرار داد در دفتر املاک ( فروشنده و خریدار ، موجر و مستاجر) جهت امضاء و اثر انگشت الزامی است. 2- ارائه اصل مدارک هویتی طرفین (کارت ملی و شناسنامه) به همراه کپی الزامی است. 3- ارائه اصل مدارک مالکیتی(سند و قولنامه خرید ملک ) کپی جهت بایگانی مدارک الزامی است. 4_تایید کدپستی ملک (اداره پست منطقه) و بازدید از مالک و مطابقت مدارک و ملک( مترکشی برای فروش ) الزامی است. هزینه طبق نرخنامه میباشد 5- الزام حضور دو شاهد (هر طرف قرار داد یک نفر شاهد به همرا ه مدارک شناسایی)
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.