نوع وکالت برای سند زدن ملک باید چگونه باشد؟

سلام ببخشید من میخوام ملکی رو بخرم که سند تک برگ نداره. بنچاق داره. مالکش افغان هست ولی چون نمیتونسته به اسم خودش بزنه به اسم یه ایرانی زده بنچاق رو. استعلام گرفتیم بنچاق مشکلی نداره و ثبت شده هست. حالا میخواستم بدونم میشه من با همین بنچاق معامله کنم؟معتبره کاملا؟یا اول بگم سند رو تک برگ کنند؟ چون پول لازم داره میگه شما پول ملک رو بده مبایعه نامه/قولنامه بنویسیم،بعدا من میرم دنبالش سند میزنم به اسمتون. همچین کاری رو کنم من؟میترسم پول رو‌بدم و سند زدن به مشکل بخوره اگه بخواد بهم وکالت بده بابت کارای سند زدن و اختیار ملک،چه نوع وکالتی بگیرم ازش؟

دلارام

2 سال پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
راستی وکالت نامه مبایعه نام کدرهگیری که قابل دستکارینیست و 12 اثرانگشت دارد و امانت گرفتن مدارک که باید در قرارداد نوشته شود رسید تحویل مبالع و.. نیز فراموش نشود
2 سال پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام در بحث خرید ملک با اتباع که غیر قانونی ولی زیر پوست شهر انجام میشود. با قولنامه ولی برای ملک که سند دارد اول باید قبل از هر پرداخت و حتی نوشتن مبایعه نامه از نوع کدرهگیری باید به همرا صاحب ملک و سند و خودتان بروید استعلام بروز بگیرید و بعد هم درشهرداری و ... در نهایت یک مبایعه نامه کد رهگیری با مشخصات دقیق طرفین ونحوه مبلعه مبلغ (مثل به درخواست مالک به حساب اقای مهاجر و شماره کارت فلان ........ واریز شده) و واریزها را  3 قسط کرده یعنی در زمان امضاء متن مبایعه نامه، در زمان تحویل ملک و در زمان تنظیم سند و در تمام موارد باید فرد مهاجر عزیز نیز تمام مدارک رو با اثرانگشت واضح به عنوان شاهداول تایید و اقرار نماید ( تا بعد نرود مدعی ملک شود که دربیستر محاکم رسیدگی میشود و بعد فوقش ازش میگیرند و بعد میفروشند و پولش می دهند و..) نکته بعد هم طرف میکوید عجله دارم و... اصلا نباید چنین شیوه و تله خودتانرا قرار بدهید و طمع کنید که اخرش شما می مانید و یک برگ کاغذ و سرمایه بر باد رفته سایر نکات حقوقی و فنی بسیار زیاد است که نمیشود بیان کرد از تعدان وجه اتزام خسارات و داور و قیمت بروز و بحث های تحقیق و.. 
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.