آیا قرارداد صلح ملک قابل اعتبار است؟

با سلام فردی یک دانگ از چاه به اینجانب صلح نموده و یک دانگ را طبق قولنامه فروخته است. بعد اینجانب متوجه شدم قبلاً دو دانگ را به همسر خود فروخته است و قولنامه صلح نامه و فروش را که به اینجانب داده هر دو همسرش امضاء نموده است. آیا این قولنامه از نظر مالکیت برای من مشکل دارد یا نه و اینجانب می‌توانم هر دو دانگ را تصرف خود درآورم؟

امین زارع

3 ماه پیش

3 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
هزینه دریافت کدرهگیری،مدارک مورد نیاز چیست؟ مراجعه به املاک معتبر ، مدارک مورد نیاز جهت تنظیم قرار داد کدرهگیری قولنامه و اجارنامه و صلح نامه با کدرهگیری نکات مهم 1- حضور طرفین قرار داد ( فروشنده و خریدار ، موجر و مستاجر) امضاء و اثر انگشت. 2- ارائه اصل مدارک هویتی طرفین (کارت ملی و شناسنامه) 3- ارائه اصل مدارک مالکیتی (سند و تمام قولنامه خرید ملک و قبض ) 4_تایید کدپستی ملک 5_ بازدید از ملک ومتر کشی و مطابقت ملک با مدارک الزامی است6- ثبت و صدورلحظه قرارداد4 برگ کدرهگیری و هولوگرام معتبر در سطح شهر مشهد 7- هزینه توافقی و با رضایت کامل طرفین قرارداد در سایر موارد معیار هزینه قانون است8-سایر موارد سوال را تلفنی و جهت ثبت قرار داد کدرهگیری و یا بررسی قرار داد حضوری تشرف بیارید در خدمت هستم .
3 ماه پیش
مهندس مهدی ظفریاری نژاد
مشاور املاک سعادت
سلام در چنین مواردی قرارداد که تاریخ قدیمی و رگ اصالت دارد ارجعیت دارد و نافذ و قرار داد بعدی درست است ولی قابلیت اجارای دارد و باید از فروشند طرح شکایت کنید و..
2 سال پیش
سعید طیبی
املاک سراسری مبین مشهد
سلام دوست عزیز انچه که به شما واگذار کرده قابلیت تصرف و قابلیت اجرایی دارد
2 سال پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.