نحوه محاسبه قیمت متراژ عقب نشینی توسط شهرداری

ملکی دارم پهنه s به متراژ 400 متر با بر 15 که طبق طرح شهرداری منطقه 10 باید 13 متر عقب نشینی کنم میخواستم بدونم شهرداری پول این عقب نشینی رو پرداخت میکنه؟ اگر بله چگونه؟ بدلیل اینکه نیازی به خرید تراکم در صورت عقب نشینی ندارم و نمیخواهم و فقط یک مغازه میخواهم بسازم

پیمان نظری

6 ماه پیش

2 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌اند.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت
سلام نظر جناب محمد ترابی کامل میباشد از دید یک طراح و مشاور سرمایه گذاری مثل بنده وقتی ملک عقب نشینی دارد تصور مردم اینکه اون ملک بدرد خرید و سرمایه گذاری نمیخورد ولی برعکس برای چنین املاکی باید یک تجزیه وتحلیل از سایت و منطقه و محله و موقعیت تجاری و همجواری و استعلام قیمت بروز بگیرید د ر نهایت می توان فهمید که ارزش چند برابری دراینده دارد و یا نه معمولا برای همین موضوع است که همیشه نقشه طرح هادی در روستا و در شهرها نقشه طرح تفضیلی و گسترش شهر مهم است و اینکه تقاضا و خواسته مردم اصل داستان است مثلا در مشهد اجاره یک مغازه 18 متری در طبرسی اول که به علت ایجاد خط اتوبوس تندر دیگر محل ترمزخوری خوبی برای خودرو ها ندارد از چند ین سال قبل اجاره مغازه 1 تا3 میلیون است، ولی همین مغازه 18 حتی اگر دور تر باشد مثلا در طبرسی بعد از پل فجر یعنی طبرسی دوم و سوم اجاره 3تا 6 میلیون است چرا؟؟؟ چون محل توفق برای خودرو راحتر است در نهایت مهم تقاضا مردم برای توفق و خرید بیشتر است.
6 ماه پیش
مهندس محمد ترابی
باسلام خدمت شما ببینید برای عقب نشینی- ورود به محدوده ویا هر صلح وتوافق شهرداری با متقاضی ارزش ملک توسط کارشناس رسمی تعیین و بابت پرداخت نقدی امتیاز تجاری یا شناور ویا تراکم توافقی جداگانه منعقد میگردد و سند شما اصلاحیه میخوره. 
6 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی