لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

کمیسیون خرید ملک چطور محاسبه می‌شود؟

زمینی هست قیمتش 4450 میلیون تومان.
کمیسیون بنگاه چقدر باید پرداخت شود؟

2 پاسخ برای این سوال پاسخ بدید
املاک سراسری مبین مشهد

سلام
توافقی و هر طرف یک درصد از مبلغ
جهت اطلاعات کامل پیج اینستا گرام مار رو دنبال کنید
@amlakmobinmashhad
سعید طیبی
09153008534

مشاور املاک سعادت

سلام
املاک سعادت
((ارائه دهند خدمات تخصصی و نوین املاک در مشهد))

*** در واقعیت کمیسیون قولنامه به دو صورت و یا شیوه محاسبه میشود .
اولی - عرفه بازار مشهد 1 درصد مبلغ خرید از هر طرف برای مبالغ تا 500 م و برای مبالغ بالاتر نیم درصد مبلغ از هر طرف میباشد.( لازم به ذکر است حتما قولنامه با کد رهگیری دریافت کنید)

دوم-ولی از نظر قانونی صنفی مشاورین املاک و طبق نرخنامه سه دهم درصد یعنی از 100 م مبلغ فروش 330 هزار تمان از هر طرف و سقف دریافت این مبلغ هم 2180 هزار تومان است ( البته این نرخنامه هنوز هم معیار قانونی در صورت شکایت طرفین به دلیل دریافت کمیسیون بیشتر میباشد)

*****
خلاصه داستان کمیسیون املاک این است که آخرش هم توافقی است با رضایت هر سه طرف دریافت میشود.
چون نرخنامه املاک قدیمی است وبا توجه با مالیات سنگین شغل مشاور املاک و هزینه نمیشود با این تعرفه کار کرد ولی در هر صورت معیار قانونی همون سه دهم درصد میباشد البته در مورد تغییر درصد کمیسیون املاک در مشهد کارهای شده ولی هنوز قانون و ابلاغ نشده به دلیل خاصی ولی تا جای اینجانب اطلاع دارم انشاااله تمام کمیسیون کشور احتمال دارد یک درصد عرف بشود چون در واقعیت املاک این کمیسیون دریافت می کنند و با این کمیسیون می توانند هزینه زندگی خود را تامین کنند.
برای اجاره هم معمولا 10 روز تا 15 روز طبق عرف
و طبق نرخنامه و قانون 7 روز اجاره کمیسیون هر طرف میباشد
تمدید قانون صنفی 3 روز در نرخنامه
تمدید عرفه بازار 5 تا7 روز
(انچه تجربه بنده در سطح شهر مشهد بوده)
نکته بسیار مهم تر از مبلغ پرداخت کمیسیون که متاسفانه هیچ خریداری و مستاجر و مالکی توجه نمی کند که بعد با مشکلات بزرگتری مواجه میشود در مورد نحوه و دقت تنظیم متن قولنامه و اجارنامه با مشخصات کامل ( مثلا مهم ترین مورد یک رنگ بودن تمام رنگ خودکار امضاء و گرفتن اثر انگشت است و یک خط بودن قولنامه حتما سیستمی با کد رهگیری و متن نگارش کامل مشخصات دقیق افراد و ملک و توافقات و موارد و شروط مثلا در صورت عدم تحویل ملک و یا عدم تحویل پول میزان خسارت شرایط فسخ شرایط واگذاری به غیر چه کلی و چه جزءی تا زمان تسویه کامل (موارد پیشگیری از کلاهبرداری و سو استفاده طرفین کاملا بسته شود ) و آدرس ملک به صورت ثبتی و دقیق تنظیم شود+ به ترتیب شهر مشهد ،منطقه ؟بخش ثبتی؟ و پلاک اصل؟ و پلاک فرعی؟ کد پستی ملک ؟ و یا مشخصات کامل طرفین و یا مدارک مالکیت و هویتی و مالی حتما تصدیق شود و... ) میزان پاسخگویی و پیگیری بودن و اعتبار و سلامت و عدالت مشاور املاک در زمان ا بروزختلاف و...میباشد قولنامه خرید و فروش و اجاره نامه ملک در نهایت دریافت کد رهگیری از سایت معاملات املاک کشور میباشد که الزامی است.

****متاسفانه در هر محله و منطقه تعداد زیادی املاک وجود دارند که هر روز روبه افزایش هستند که بدون رعایت هیچ قانونی در حال تنظیم قرار دادها هستند و بیشتر مشتری ها فقط با اکتفا به یک گپی رنگی نصب شده به عنوان جواز به چنین املاکی اعتماد می کنند( درصورتی که چنین کپی رو میشود به راحتی تهیه کرد ) و با تنظیم قولنامه دست نویس( که به راحتی به قیمت 60 هزارتومان هر دست برگ ها) سرمایه یک عمر تلاش خود را دریک معامله (چه خرید باشد و حتی اجاره نامه ساده ) از دست می دهند و بعد از شکایت تاز متوجه میشوند چه کلاه بزرگی سرشان رفته است .****
مثلا بیشتر املاک قرار دادهای دستی بدون مهر و امضاء واقعی ( شما چگونه میخواهید بفهمید امضاء طرف مقابل دایره یا مربع و...)برای شما تنظیم می کنند بدون رعایت موارد فوق وقتی شما شکایت می کنید و طرف هم مدعی جعل میشود در متن قرار دا د مثلا چون یک رنگ نیست و... اعتبار مدرک زیر سوال میرود و حتی گاهی هم کلا نامعتبر میشود.
****تنظیم قولنامه که از همه جهات بدون ایراد باشد کار مشاور املاک تخصصی میباشد.
املاک سعادت
((ارائه خدمات تخصصی و نوین املاک در مشهد)
کارشناس و مهندس در امور ملکی
09154924213 مهندس ظفریاری
ثبت کلیه قرار داد های معاملاتی به صورت اینترنتی ((کد رهگیری و هولوگرام))

رزرو جلسه تلفنی و حضوری
با وکلای متخصص ملکی

رزرو جلسه