مشاوره خرید زمین در گلبهار

من میخواستم در گلبهار بصورت غیر حضوری زمینی بگیرم ولی از کلاه برداران ترسیدم چون یک شخصی گفت بدون اینکه بیایید وکالت بدین من سند بزنم . آیا میشه کسی رو که نمیشناسی و زمینی را که ندیدی بصورت وکالتی و غیر حضوری در گلبهار و با مبالغ زمین هایی که میگن پیشرفت میکنه معامله بکنی؟ کلاه برداری نمیشه ؟ یا پولو بگیرن و سند نزنند و.. آیا میشه خرید؟ باتشکر.

علی ولی

4 ماه پیش

1 کارشناس به این سوال، پاسخ داده‌ است.

مهندس مهدی ظفریاری
مشاور املاک سعادت
سلام املاک سعادت (ارائه دهند خدمات تخصصی املاک در مشهد) آنچه بیان شده نظر شخصی و تجربه کاری بنده است جهت اطلاع و افزایش آگاهی خریداران چنین ملک های. در مورد زمین گلبهار دو نوع وجود زمین است .
1_زمینهای داخل محدوده شهر گلبهار داری کاربری مسکونی، قطعه بندی و محدوده مشخص و دقیق است. سند تک برگ با 100 درصد سهم مالکیت یا 6 دانگ با قابلیت قابلیت ساخت و تصرف است که معمولا قیمت از متری 1میلیون به بالا است. (به قیمت دقت کنید)
2_زمینهای خارج از محدوده شهری گلبهار (در اطراف ولی با عنوان شهر جدید گلبهار که در تبلیغات و ... به فروش میرود) با کاربری ‌کشاورزی و نامشخص بدون تفکیک و قطعه بندی و به صورت سند مشاع تک برگ به شکل سهمی (مثل 250 سهم از فلان سهم کلی) که حتی متراژ آن هم مشخص نیست و محاسبه اش برای افراد عادی سخت است) با قیمت 3 میلیون به بالا به فروش میرسد.
حالا آنچه واضح است، استفاده از تبلیغات و توصیف غیر واقعی با اطلاعات نادرست در فروش زمینهای مورد دوم است چرا که شما در خرید چنین ملکی سند مشاع دارید یعنی محدود ملک و کاربری ملک مشخص نیست. (قابلیت ساخت و تصرف تا زمان تفکیک ندارید) و آینده نامعلومی دارد. حتی اگر در آینده چنین زمینی در طرح قرار بگیرد، باید هزینه تغییر کاربری بدهید که در این صورت شاید از ملک مشاع برای راه ها، جاده ها و... کسر شود و بسیاری از این دست مشکلات برایتان به وجود بیاید. مهم ترین نکته در محاسبه متراژ واقعی زمین است که معمولا به خاطر همین محاسبه بارها اتفاق افتاده است که در موارد فروش زمین های مشاع سهم خریداری با 2500 سهم 2 متر زمین شده است!!
 پس در خرید چنین ملک هایی دقت کنید و جذب وصف و توصیف و تبلیغات گسترده در ماهواره و ... نشوید. بهترین سرمایه گذاری خرید باغ و زمینهای در محدوده روستایی است که زیر نظر شورای روستا امنیت سرمایه شما تامین می شود. برای سرمایه گذاری کمتر از 300 میلیون بهتر است در بازار کار سرمایه گذاری کنید.
امیدوار مطالب مفید باشد
4 ماه پیش

سوال ملکی دارید؟

2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی