لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله گاندی تهران

گاندی، خیابانی که در منطقه 3 و 6 شهر تهران قرار گرفته است و بزرگراه همت آن را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم نموده است. خیابان گاندی که نام خود را از رهبر آزادی‌خواه بزرگ هند، ماهاتما گاندی گرفته است، از مناطقی از تهران به حساب میآید که نه تاریخچه بسیار طولانی را شامل میشود و نه خیابان جدیدی در شهر محسوب میشود.

خیابان گاندی که، از ابتدا و از زمان پهلوی، این نام را به دوش میکشد؛ قسمت شمالی آن در منطقه 3 و قسمت جنوبی آن در منطقه 6 تهران واقع شده است. البته که این بخش جنوبی، در مجاورت محدوده شمالی تهران قدیم و روستاهایی مثل یوسف آباد که جزو مناطق ییلاقی بودند، قرار داشت و بعدها بود که ساخت و سازها، آن را به شکل خیابان گاندی امروزی درآورد.

گاندی که بخاطر تعداد زیادی مغازه‌ی پارچه فروشی، مقصد قدیمی بسیاری از پارچه‌فروشان به حساب میآید، با وجود بازسازی‌ها و ساخت و سازهایی که در آن شده، دارای ساختار شهری مرتب و شکیل است. اما با این وجود هر روزه، عبور جمعیت بسیار زیاد، در آن ازدحام همیشگی تهران را ایجاد میکند.

البته که این ازدحام خیلی هم عجیب نیست، چراکه این محله دارای مراکز تجاری و اداری بسیاری است و از لحاظ موقیعت، دسترسی خوبی به بسیاری از خیابان‌ها و اتوبان‌های مهم شهر مثل همت، مدرس و ... را دارد. خیابان گاندی هنوز ساکنین قدیمی و اصیلی که حاضر به تعویض محله‌ی خود نیستند را، در خود جا داده است و به نسبت بعضی دیگر از مناطق تهران، بخاطر مراکز تجاری و موقعیت خوب خود، از محله‌های نسبتا مرفه‌نشین و اصیل به شمار میرود.

محله گاندی تهران ۲نبش

وضعیت بازار مسکن در محله گاندی

بافت تجاری غالب، نمای لوکسی به محله گاندی تهران بخشیده است و آن را محل سکونت بسیاری از افراد متمول کرده است. علاوه بر این بخاطر دسترسی مناسب خیابان گاندی به سایر مناطق شهر، مراکز مهم اداری را نیز در خود جای داده است که بخاطر همین دلایل، از رنج قیمتی نسبتا بالایی برخوردار شده است.

آخرین معاملات محله گاندی

تاریخ
محله
متراژ
سن
متری
ولیعصر
82
10
10٫860
ولیعصر
61
10
8٫430
ولیعصر
44
26
9٫640

نقشه‌ گاندی تهران

گاندی که شامل دو بخش شمالی و جنوبی در مناطق 3 و 6 تهران است، بخش شمالی آن با خیابان شریفی درنزدیکی میدان ونک شروع میشود و در جنوب با خیابان وزرا تمام میشود. از دیگر ویژگی‌های مثبت محله گاندی این است که از سمت غرب به خیابان زیبای ولیعصر منتهی میشود و در شرق آن بلوار آفریقا واقع شده است.

دسترسی

محله گاندی با نزدیکی به دو ایستگاه شهید حقانی و همت، از لحاظ دسترسی به مترو مناسب است و همچنین اینکه این خیابان شامل ایستگاه‌های اتوبوس‌ بی‌آرتی نیز است. ایستگاه‌ تاکسی واقع در میدان ونک نیز از راه‌های دسترسی مناسب به خیابان گاندی محسوب میشود. علاوه بر این موارد، خیابان گاندی در یکی از بهترین موقعیت‌های جغرافیایی، قرار دارد که دسترسی این خیابان را از نقاط مختلف شهر با اتوبان‌ها و ... آسان کرده است.

امکانات

بخش تجاری و اداری خیابان گاندی، تراکم جمعیتی را در این خیابان ایجاد کرده است که متقاعبا زیرساخت‌هایی برای انواع امکانات موردنیاز افراد را شامل میشود. بخش تجاری گاندی که از مغازه‌های قدیمی پارچه‌فروشی و طلافروشی تا پاساژها و مراکز خریدی مثل مرکز خرید گاندی که از قدیمی‌های تهران است و فضای بسیار دلپذیری با وجود کافه‌ها و رستوران‌های قدیمی خود دارد. بخش اداری خیابان گاندی هم از برجی مثل بخارست و بانک مشترک ونزوئلا و ایران گرفته تا ادارات و سفارتخانه‌های مهم را شامل میشود. از دیگر موارد مهم توجه در این منطقه، وجود خیابان وزرا یا خالد اسلامبولی قدیم است که از مراکز توزیع و فروش عطر در کلان شهر تهران به حساب میآید وعطر خوشی در نزدیکی خود پراکنده میکند. هتل بیمارستان گاندی و بیمارستان فوق تخصص چشم پزشکی رازی در محله گاندی تهران نیز از موارد مهمی است که متقاضیان زیادی را از سراسر ایران دارد.

مکان‌های دیدنی

دو بوستان زیبای آب و آتش و ساعی که در نزدیکی این محله قرار دارند، شامل کافه‌ها، رستوران‌ها و انواع امکانات تفریحی دیگر برای ساکنین این محله هستند. مراکز خرید لوکس و زیبای خیابان گاندی یا مراکز تجاری میدان ونک که در نزدیکی آن قرار دارد هم فضای مناسبی برای خرید شما فراهم میکند و همچنین کافه‌ها و رستوران‌های قدیمی و زیبای خیابان گاندی مکان مناسبی برای دورهمی‌های دوستانه و خانوادگی فراهم میکنند.

مشاورین متخصص گاندی تهران

ایران دلتا

مشاورین مسکن بزرگ تشریفات

نظرات کاربران

امتیاز محله گاندی تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  معمولی
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  معمولی

اولین نفری باشید که درباره این محله نظر میده.

تجربیات شما درباره محله گاندی تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله گاندی تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید