پامنار تهران

پامنار تهران

محله پامنار تهران در منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد. محله پامنار یکی از قدیمی ترین محلات تهران است و تقریبا می توان معروفیت این محله را با مهم شدن شهر تهران مقارن دانست. علت نامگذاری این محله با ...  

حمل‌و‌نقل عمومیسخت
بافت فرهنگیبد
امکانات رفاهیکم
میزان ترافیکسنگین

نقشه‌ پامنار تهران

خیابان پامنار از شمال به خیابان امیرکبیر و از جنوب به خیابان پانزده خرداد منتهی می شود. محله پامنار از غرب تا خیابان خیام و از شرق تا خیابان مصطفی خمینی را شامل می شود.

کارشناس‌های املاک پامنار تهران

لینک‌های مرتبط

محله پامنار تهران در منطقه 12 شهرداری تهران قرار دارد. محله پامنار یکی از قدیمی ترین محلات تهران است و تقریبا می توان معروفیت این محله را با مهم شدن شهر تهران مقارن دانست. علت نامگذاری این محله با نام پامنار، وجود مناره های مسجد عودلاجان از آثار قرن سیزدهم است. اوج معروفیت محله پامنار به سال های ملی شدن صنعت نفت بر می گردد. اشخاصی مانند آیت الله کاشانی، ابراهیم حاتمی کیا و عباس یمینی شریف اهالی منطقه پامنار بوده اند. امروزه محله پامنار تهران بورس خرید فنس و طلق و ایرانیت شده است.

قیمت

پامنار از محله های پایین شهر تهران به حساب می آید. جنوب شهر تهران به طور کلی ارزان تر از شمال تهران است. البته به طور کلی در یکی دوسال گذشته افزایش قیمت را در تقریبا تمام مناطق تهران شاهد بوده ایم. اما باز هم به نسبت مناطق اعیان نشین تهران، پامنار از قیمت های بسیار پایین تری برخوردار است.

دسترسی

ایستگاه های مترو امام خمینی و پانزده خرداد در محله پامنار تهران قرار دارند. وجود این دو خط مترو دسترسی مناسبی برای این محله ایجاد کرده است. البته از ترافیک سنگین این مناطق هم نمی توان گذشت.

امکانات

نزدیکی به بازار بزرگ تهران بزرگترین مزیت این منطقه هست. تقریبا هرچه بخواهید را می توانید در بازار تهران بیابید و بخرید. بیمارستان های بازرگانان و سینا نیز در نزدیکی این محله قرار دارند.

طبیعت گردی

از مکان های تاریخی محله پامنار می توان به امام زاده روح الله اشاره کرد. سایر مکان های دیدی محله پامنار شامل پارک کلانتری و مراکز خرید امیر، پامنار و بازار قدیمی عودلاجان می شوند.

نظرات کاربران دربارهٔ پامنار

2٫5
22 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
سخت
بافت فرهنگی
بد
امکانات رفاهی
کم
میزان ترافیک
سنگین

تجربیات شما درباره محله پامنار تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف پامنار

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.