لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

محله نعمت آباد تهران

نعمت آباد تهران که در گذشته روستایی در مسیر بین شهرهای تهران و قم بوده است و تا دهه ی 40 نیز بافت روستایی خود را حفظ کرده بود، امروزه محله ای در جنوب شهر تهران واقع در منطقه 22 می باشد. 

تاریخچه نعمت آباد به گذشته دور آن برمی گردد که روستایی زراعی بوده است و ساکنین آن مشغول زراعت و کشاورزی بوده اند و پس از آن چند تن از مالکین زمین های بزرگ، اراضی خود را قطعه بندی کردند و به مهاجران ترک زبان فروختند. 

از نماد های قدیمی این محله که نشان از قدمت 400 ساله آن دارد، می توان به قلعه برج و بارو اشاره کرد که به گونه ای دروازه ورودی روستا برای مسافران محسوب میشد. 

در سال های بعد از انقلاب بود که در این محله پاسگاه ای تاسیس شد و نعمت آباد با نام آن شناخت می شد و هنوز هم با وجود بسته شدن آن، این نام میان ساکنین رایج است. علاوه بر آن محله نعمت آباد به پاتوق یخچالی ها نیز در گذشته معروف بود. 

امروزه با وجود ساخت و سازهایی که در این محله صورت گرفته؛ بافت روستایی آن دیگر به چشم نمی آید، هر چند که خانه های قدیمی و کوچه های تنگ و تودرتو یادآور گذشته این محله می باشد. 

محله نعمت آباد تهران ۲نبش

وضعیت بازار مسکن در محله نعمت آباد

این محله به سبب قرارگیری در جنوب شهر و بافت قدیمی ای که داراست، خانه ها در آن از رنج قیمتی مناسبی برخوردار است. قیمت آپارتمان درنعمت آباد تهران، به نسبت بسیاری از محله های مرکزی و شمالی شهر دارای میانگین مناسبی است و افراد میتوانند آپارتمان و خانه های ویلایی ارزانی در آن برای سکونت انتخاب کنند.

نقشه‌ نعمت آباد تهران

محله نعمت آباد تهران در جنوب پایتخت قرار دارد و از محله های مهم منطقه 19 به شمار می رود. این محله از غرب به شهرک شهید بخارایی و از شرق به اتوبان کاظمی محدود میشود. علاوه بر آن در شمال نعمت آباد، اتوبان سعیدی یا جاده ی ساوه و همچنین در جنوب آن بلوار ورامینی قرار گرفته است.

دسترسی

این محله بخاطر قدمت زیاد و ساکنین زیادی که دارد، دسترسی خوبی به وسایل نقلیه عمومی دارد. نعمت اباد تهران از لحاظ دسترسی به سایر نقاط شهر، هم دارای ایستگاه مترو است و هم ایستگاه اتوبوس و خط های متفاوت دارد. علاوه بر آن خطوط تاکسی هم در این محله به حمل و نقل کمک میکنند.

امکانات

محله نعمت آباد از قدمت زیادی برخوردار است و سال های زیادی است که ساکنینی در آن حضور دارند اما به سبب بافت قدیمی ای که این محله داشته است، ساخت و سازهای متعدد آن زمان بر است و از لحاظ توسعه شهری نمی توان این محله را با محلات مرکزی یا شمالی مقایسه کرد. اما فارغ از این مسئله، محله نعمت آباد دارای جاذبه های زیادی است مانند آثار تاریخی مانند گرمابه محمدآقا و در کنار آنها امکانات شهری مانند بوستان های مختلف، بازارهای محلی و مغازه های متفاوتی در آن وجود دارد. بازار مبل نعمت آباد نیز از مواردی است که بازدید کنندگان زیادی به خود جلب می کند.

مکان‌های دیدنی

این بخش از تهران بخاطر تاریخچه آن دارای مکان های زیادی برای دیدن است هر چند که بسیاری از آنها اسیر ساخت و سازها شدند و به عنوان نمادی از گذشته دیگر به چشم نمی خورند. مواردی مانند حمام شعبانی یا گرمابه های قدیمی و همچنین قلعه برج و بارو و داخل آن از مکان های بودند که می تواند بازدیدکنندگان زیادی را به این محله بکشاند. بازار مبل نعمت آباد و مغازه های زیاد مبل فروشی هم به سبب تنوع کالا و رنج قیمتی مناسب میان ساکنین تهران معروف است.

نظرات کاربران

امتیاز محله نعمت آباد تهران
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  راحت
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  معمولی
 • میزان ترافیک
  خیلی سبک

تجربیات شما درباره محله نعمت آباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره محله نعمت آباد تهران

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

معصومه یوسفی ۲نبش
معصومه یوسفی در این محله زندگی کرده
04 مرداد 99

خیابان خلا زیر یک معضل اساسی هست که رسیدگی نمیشود. سطل های زباله افتضاحن، خیابان ها همیشه کثیف و آلوده. مشکل سوزاندن ضایعات در شب، معضل بزرگ نداشتن تره بار، نداشتن بیمارستان، نداشتن کلینیک های پزشکی و آزمایشگاه معتبر؛ هر چه بگویم؛ تمام نمیشود.

معصومه یوسفی ۲نبش
معصومه یوسفی در این محله زندگی کرده
04 مرداد 99

اصلا رسیدگی به این منطقه صفر است. هر کسی از مسئولین حاضر هست، بیاید با من برویم. تا اشکالات را برایش بگویم، از منطقه فرار میکند.

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان در این محله زندگی کرده
14 خرداد 99

عالی!

آواتار ۲نبش
کاربر میهمان
09 تیر 99

خیابان‌های اطراف نعمت آباد تهران

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید