شهرک گلستان تهران

شهرک گلستان تهران

شهرک راه آهن که تصمیم به تعویض نام آن به گلستان گرفته شد اما همچنان با دو نامش در میان مردم مشهور است، در منطقه ی 22 شهر تهران واقع شده است و از مناطق بسیار خوش و آب و هوا و بکر پایتخت به حساب می آید....  

حمل‌و‌نقل عمومیسخت
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکسبک

نقشه‌ شهرک گلستان تهران

شهرک گلستان تهران در شمال شهر قرار دارد و از لحاظ مرزبندی، در سمت شمال آن به پارک جنگلی لویزان و بزرگراه شهید خرازی برمی خوریم. از غرب این شهرک با بلوار طبیعت و مجتمع ایران مال و از سمت شرق با بزرگراه آزادگان شمال محدود شده است.

کارشناس‌های املاک شهرک گلستان تهران

لینک‌های مرتبط

شهرک راه آهن که تصمیم به تعویض نام آن به گلستان گرفته شد اما همچنان با دو نامش در میان مردم مشهور است، در منطقه ی 22 شهر تهران واقع شده است و از مناطق بسیار خوش و آب و هوا و بکر پایتخت به حساب می آید. 

احداث این شهرک از سال 1340، با هدف ساکن کردن کارکنان شرکت راه آهن در این منطقه اتفاق افتاد و تاریخچه ی آن به همین زمان برمی گردد. اما شهرک گلستان، از دهه ی هفتاد و با مطرح شدن اینکه این منطقه از تهران، به سمت توریستی شدن و جذب گردشگر پیش می رود رونق گرفت و به حداکثر رشد قیمت دست یافت. 

به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهرک و قرارگیری آن در نزدیکی رشته کوه ها و همچنین جنگل سرسبز لویزان، از کمترین آلودگی نسبت به سایر مناطق تهران برخوردار است و همین آب و هوای مناسب و دل انگیز آن از دلایلی است که موجب گرانقیمت بودن و مرفه نشین شدن این شهرک می شود.  

با وجود جمعیت نسبتا کم شهرک راه آهن، میدان اصلی این شهرک، به نام میدان گلها، آن را به دو بخش اصلی تقسیم می کند که قسمت شرقی آن را گلستان شرقی و قسمت غربی آن را گلستان غربی می نامند. 

طبیعت زیبای اطراف محله شهرک گلستان، موجب شده این محله از بهترین مناطق برای سکونت در شهر تهران باشد.

قیمت

مزیت های زیاد این شهرک و قرارگیری آن در شمال شهر تهران و ساکنین طبقه ی متمول آن، باعث شده است نرخ قیمت آپارتمان در شهرک گلستان یا حتی نرخ قیمت خانه ویلایی در آن نیز زیاد باشد و از لحاظ قیمتی انتخاب همه ی اقشار جامعه نباشد. شاید به همین دلیل است که جمعیتی کمی را نسبت به دیگر شهرک های پایتخت داراست و با افزایش بی رویه و ناگهانی جمعیت رو به رو نشده است.

دسترسی

به لحاظ موقعیت قرارگیری این شهرک، دسترسی به انواع وسایل نقلیه امکان پذیر است. ایستگاه های زیاد اتوبوس و تاکسی این منطقه را به سایر خیابان های شهر متصل کرده است. همچنین ایستگاه مترو علم و صنعت در نزدیکی این منطقه قرار دارد و به دلیل عدم وجود محدودیت طرح ترافیکی در شهرک گلستان رفت و آمد با وسیله شخصی هم گزینه خوبی می باشد.

امکانات

همانطور که پیش از این اشاره کردیم، ساکنین این شهرک از طبقه مرفه جامعه به حساب می آیند در نتیجه از حیث امکانات این شهرک تکمیل شده است و به سبب نزدیکی آن به پارک های جنگلی لویزان و چیتگر انواع امکانات تفریحی و سرگرمی در آن قرار دارد. مراکز خرید زیادی مانند، مرکز خرید گلستان، ایران مال و ... در کنار انواع رستوران ها و کافه ها برای استفاده ی ساکنین این شهرک و دیگر افراد شهر، در حال فعالیت هستند. مساجد، انواع امکانات ورزشی، مدارس مختلف در تمام پایه ها، مراکز درمانی نظیر کلینیک لویزان و ... نیز امکانات این شهرک را تکمیل نموده اند. پارک جنگلی لویزان از دیدنی ترین مکان های شهر است که تمام پایتخت نشینان برای لذت بردن از آن به این منطقه رفت و آمد می کنند.

طبیعت گردی

در قلب سبز لویزان، باغ بی نظیری برای کنار هم قرار دادن مجموعه کامل و متفاوتی از تمام پرندگان قرار داد که از زیباترین مکان های دیدنی تهران به شمار می رود. دیدن این مجموعه از پرندگان در طبیعت زیبایش حتی زیر آسمان خاکستری و پر دود شهر تهران، از چیزهایی نیست که بتوان از دست داد. در کنار آن فضاهای سبزی که بخاطر وجود پارک لویزان و چیتگر وجود دارد، برای گذران اوقات فراغت لذت بخشی در این محدوده واقع شده است. مراکز خرید زیادی در این محدوده واقع شده است که یکی از آنها ایران مال با انواع امکانات قرار دارد که روزانه بازدیدکنندگان زیادی دارد و رستوران ها و کافی شاپ های زیادی را هم شامل می شود.

نظرات کاربران دربارهٔ شهرک گلستان

3
1 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
سخت
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
سبک

تجربیات شما درباره محله شهرک گلستان تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف شهرک گلستان

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی