شهرک چشمه تهران

شهرک چشمه تهران

شهرک چشمه در محدوده‌ی شهرک راه آهن یا گلستان، در منطقه‌ی 22 شهرداری واقع شده است. در این شهرک اغلب منازل به صورت ویلایی هستن و بیش از 3 طبقه ندارن. تاریخچه محله شهرک چشمه این شهرک با 40 سال قدمت، از...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیکم
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ شهرک چشمه تهران

میتونین مختصات دقیق‌تر محله شهرک چشمه رو از نقشه‌ی زیر ببینین.

کارشناس‌های املاک شهرک چشمه تهران

لینک‌های مرتبط

شهرک چشمه در محدوده‌ی شهرک راه آهن یا گلستان، در منطقه‌ی 22 شهرداری واقع شده است. در این شهرک اغلب منازل به صورت ویلایی هستن و بیش از 3 طبقه ندارن.


تاریخچه محله شهرک چشمه

این شهرک با 40 سال قدمت، از قدیمی‌ترین شهرک‌های منطقه 22 محسوب میشه. تاریخچه پیدایش شهرک به سال‌های 60-1359 و تشکیل تعاونی کارکنان شرکت راه‌آهن باز می‌گردد.


خیابان های مهم محله شهرک چشمه

خیابان هوانیروز، بلوار امیر کبیر و خیابان یاس از خیابان‌های مهم و اصلی شهرک چشمه است.


بلوارها و میدان‌های مهم محله شهرک چشمه

  • بلوار امیر کبیر
  • بلوار گلها
  • بلوار کاج
  • بلوار هاشم‌ زاده
  • بلوار اقاقیا
  • خیابان بنفشه
  • خیابان سروستان
  • خیابان قائم


آب و هوای و موقعیت محله شهرک چشمه

قرار داشتن این شهرک در مسیر بادهای شهریار و نزدیکی آن به کوه های کن از جهت شمال و پارک چیتگر از جهت جنوب، آن را از آب و هوای بسیار مطلوب برخوردار کرده است.

قیمت

محله شهرک چشمه

دسترسی

شهرک چشمه حد فاصل میدان المپیک تا ابتدای آزادگان است. شهرک از شمال به بزرگراه همت غرب، از شرق به بزرگراه آزادگان شمال، از غرب به میدان ساحل و دریاچه چیتگر و از جنوب به پارک جنگلی چیتگر محدود می‌گردد. همچنین دسترسی از طریق مترو چیتگر، تاکسی و اتوبوس امکان‌پذیر است.

امکانات

نوع جدول کشی، خیابان بندی، فضای سبز شهری و ... این منطقه را جزو معدود مناطق زیبای تهران از لحاظ ظاهری قرار داده است.این شهرک به لحاظ شهرسازی مناسب توانسته است گواهینامه استاندارد را دریافت کند.

طبیعت گردی

هم‌اکنون در زیبا سازی فضای سبز منطقه، بیشتر از درختان توت کاکوزا، سرو، افرا و کاج سوزنی استفاده شده است. این شهرک همچون بافت گیاهی شایع تهران، کلونی‌ای از درختان انار بوده است. باتوجه آب و هوای خنک و خشک این منطقه، به صورت سنتی در گوشه و کنار شهرک درختان انار به چشم می‌خورد.

نظرات کاربران دربارهٔ شهرک چشمه

3
2 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
کم
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله شهرک چشمه تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف شهرک چشمه

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی