لطفا صفحه رو مجددا بارگذاری کنید.

بارگذاری

شهرک شریعتی

در منطقه ی 19 شهر تهران و محدوده ی جنوبی آن، شهرکی به نام شریعتی چیزی در حدود چهار دهه است که شکل گرفته شده است. اراضی این محدوده که در ابتدا به شخصی به نام نوخواسته تعلق داشته است، برای کشاورزی در دست رعیتان بوده و بعدها، پس از انقلاب بوده که شخصی به نام اسفندیاری این زمین ها را تقسیم بندی و با سندزدن به افراد می فروخته است که پس از آن شهرداری نیز به ساخت و ساز و احداث بافت شهری در این منطقه، ترغیب می شود. 

در طی سال های گذشته و با افزایش هزینه های زندگی شهری افراد زیادی دست به حاشیه نشینی زده و به مناطقی مانند شهرک شریعتی مهاجرت می کنند. در عین حال تعداد زیادی از مردم شهرستان ها، مثل آذری ها یا کردها و یا مهاجران افغان برای بهره بردن از پیشرفت های زندگی شهری به تهران آمده و در مناطقی مانند شهرک شریعتی ساکن می شوند. 

همین موارد سبب شده است که شهرک شریعتی، بسیار مهاجرپذیر باشد و در عین حال شغل بیشتر ساکنین آن به بازارهای اطراف شهرک مانند بازار میوه و تره بار بر می گردد. البته که طبق آمار بخشی از مردمانش به زراعت نیز مشغول هستند. 

با این حال، شهرک شریعتی به سبب بافت شهری و تمیزی که دارد، افراد زیادی خواهان سکونت در آن هستند.

شهرک شریعتی ۲نبش

وضعیت بازار مسکن در محله شهرک شریعتی

به سبب قرارگیری شهرک شریعتی در محدوده ی جنوبی و دوری از مرکز شهر، قیمت آپارتمان در این شهرک مناسب بوده است و همین نرخ قیمت مسکن سبب جذب افراد بیشتری به این شهرک می شود. در سال های اخیر به سبب تورم و افزایش هزینه های زندگی، افراد زیادی رو به این مناطق میاوردند تا بتوانند از قیمت مناسب مسکن در تهران بهره برده و در هزینه ها به تعادلی مناسب برسند.

نقشه‌ شهرک شریعتی تهران

شهرک شریعتی در جنوب و در منطقه 19 شهرداری تهران واقع شده است. این شهر که در شمال آن از تلاقی بلوارهای مطهری و شکوفه شروع و تا تلاقی بلوارهای ماهان، ابوریحان و صمدی ادامه یافته است، جنوب آن نیز بخشی از اتوبان آزادگان قرار گرفته است. غرب و شرق این شهرک نیز، قسمت هایی از بلوارهای لاله، صمدی و ابوریحان و شقایق را در برمی گیرد.

دسترسی

شهرک شریعتی به سبب دور بودن از مرکز شهر با وجود راه های دسترسی که در آن تعبیه شده، به آسانی به سایر نقاط شهر متصل می شود. از خطوط مختلف اتوبوس یا اتوبوس های تندرو گرفته تا تاکسی های گوناگون سراسر شهرک که مشغول به رفت و آمد هستند. علاوه بر این، ایستگاه های مترو که در محدوده ی شمالی این شهرک قرار گرفتند و عبارتند از ایستگاه عبدل آباد و شهرک شریعتی، دسترسی ساکنین به مترو را آسان نموده اند. خوشبختانه این شهرک جزو محدوده ی طرح ترافیکی نیست و عبور و مرور با وسیله شخصی در آن به آسانی صورت می گیرد.

امکانات

سال های زیادی است که شهرک شریعتی، ساکنین زیادی را در خود جای داده است و مسلما در طی زمان امکانات مورد نیاز برای بالا بردن سطح کیفی زندگی در این محله فراهم شده است. انواع کلاس های ورزشی و سالن های موردنیازش که در شهرک ساخته شده استف مورد دسترسی عموم قرار گرفته است. بوستان ها و امکانات تفریحی آنها نیز برای گذران اوقات فراغت ساخته شده و در عین حال، فروشگاه ها و مراکز خرید متعددی در شهرک شریعتی نیازهای روزانه ی ساکنین را برطرف می کند. همه ی این موارد سبب ارتقا و توسعه ی شهری در شهرک شریعتی تهران شده است که هر روزه ساکنین بیشتری را به خود جذب می کند.

مکان‌های دیدنی

فارغ از موارد گفته شده و امکانات تفریحی ذکر شده، شهرک شریعتی از آثار تاریخی به خصوصی بهره مند نیست با این حال یکی از پرطرفدارترین نقاط شهرک شریعتی که بازدیدکنندگان بیشماری از سراسر تهران دارد، بورس پارچه و پرده در شمال این شهرک است که به لحاظ تنوع و قیمت همچنان مورد استقبال قرار می گیرد. همچنان افراد زیادی از سایر محله های تهران به شمال این شهرک در نزدیکی ایستگاه متروی آن آمده و از مغازه های متنوع پارچه ی آن خرید می کنند و اوقاتی را در آنجا به سر می کنند.

نظرات کاربران

امتیاز شهرک شریعتی
 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
  خیلی راحت
 • بافت فرهنگی
  معمولی
 • امکانات رفاهی
  عالی
 • میزان ترافیک
  معمولی

تجربیات شما درباره شهرک شریعتی به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

نظر شما درباره شهرک شریعتی

 • دسترسی به حمل‌و‌نقل عمومی
 • بافت فرهنگی
 • امکانات رفاهی
 • میزان ترافیک

امتیاز کلی شما

کاربر مهمان ۲نبش
کاربر مهمان در این محله زندگی کرده
25 مرداد 99

خوبه ولی خواهش میکنم به قیمت ها مسئولین سرکشی کنند. خانه های قدیمی و کلنگی که بسیار بالا اجاره میدهند و بعضی ها میگن که اصلا خونمون متروکه بوده ولی الان داریم 2 میلیون اجاره میگیریم. طفلک مستاجرها!!

خیابان‌های اطراف شهرک شریعتی تهران

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید