شمیران نو تهران

شمیران نو تهران

اگر نگاهی به شناسنامه تهران بیاندازید، به هر شکل با محله شمیران نو روبه‌رو میشوید که از شناسه‌های اصلی این شهر به حساب می‌آید. محله‌ای با یک قرن قدمت که برگ مهمی از تاریخچه شهر تهران است. شمیران نو ...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ شمیران نو تهران

منطقه شمیران نو که آب و هوای خوشش را از ناحیه شمالی خود که به جنگل‌های لویزان میرسد، گرفته است، از جنوب با خیابان شهید صبوری محدود میشود و همچنین در غرب آن دیوار پادگان نیروی دریایی قرار گرفته است و مانع دسترسی به بزرگراه امام علی میشود. در شرق این منطقه نیز نارمک شمالی یا در واقع خیابان هنگام قرار گرفته است.

کارشناس‌های املاک شمیران نو تهران

لینک‌های مرتبط

اگر نگاهی به شناسنامه تهران بیاندازید، به هر شکل با محله شمیران نو روبه‌رو میشوید که از شناسه‌های اصلی این شهر به حساب می‌آید. محله‌ای با یک قرن قدمت که برگ مهمی از تاریخچه شهر تهران است. شمیران نو که برادران جعفری مالکین اصلی آن بودند و بعد آنها، توسط چند شخص نامدار دیگر این املاک به فروش درباریان و سازمان‌های دولتی میرسد. اما با گذشت دوره‌ها، ساکنین این منطقه، از قشر صرفا مرفه و خان‌زاده‌ها به قشر معمولی  و همدل تهرانی تغییر یافت.

شمیران نو که در منطقه 4 شهر تهران واقع شده است، از شمال به جنگل‌های لویزان منتهی میشود و این مورد سبب آب و هوای دل‌انگیز این ناحیه به عنوان یک تفرجگاه میشد. اما در حال حاضر از باغات و سرسبزی آن منطقه، آثار کمی به نظر بینندگان میرسد. برج‌های تجاری و مراکز خرید بسیاری که در شمیران نو واقع شده، این محل را به مکانی پررفت‌ و آمد و با تراکم جمعیت زیاد تبدیل کرده است.

گرچه که محله شمیرانات نو برای رقابت با شمیرانات در نظر گرفته شده بود و روند تغییر آن بر خلاف این هدف پیش رفت، اما این محله با بافت سنتی و قدیمی خود، هنوز انتخاب مناسبی برای ساکنین شهر بزرگ تهران است. به دلیل اینکه جمعیت ساکن شمیران نو، از میانگین عموم مردم تشکیل شده است، از بسیاری از ابعاد مثل بافت انسانی، قیمت مسکن و موقعیت آن گزینه خیلی خوبی برای انتخاب است. محله شمیران نو با اینکه از اولویت‌های شهرداری تهران برای بازسازی و مرمت است، همچنان از قلب‌های تپنده شهر تهران محسوب میشود.

قیمت

با گذشت زمان و تغییر بافت انسانی شمیران نو، از مرفه‌نشین تا طبقه متوسط جامعه، این محله از نظر میانگین قیمت‌ مسکن انتخاب خوبی به شمار می‌رود. گزینه‌های انتخابی برای سکونت در آن، علاوه بر آپارتمان‌ها، خانه‌های قدیمی و سنتی را هم شامل میشود. البته که یکی از دلایل قیمت مناسب مسکن در شمیران نو، بخاطر قدیمی بودن ساختما‌ن‌ها و ایمنی کافی نداشتن در برابر زلزله و سایر حوادث است. ترافیک، شلوغی خیابان‌ها، مغازه‌ها و پاساژهای زیادی که این منطقه را بیشتر تجاری نشان میدهد هم، از مواردی است که بر قیمت مناسب آپارتمان در شمیران نو تاثیر دارد.

دسترسی

بافت قدیمی محله شمیران نو و عدم باسازی آن در این سال‌ها، ازدحامی ایجاد کرده که رفت و آمد در خیابان‌های آن را کمی دشوار نموده است. خطوط مختلف اتوبوس امکان دسترسی به شمیران نو را فراهم میکنند اما به دلیل باریک بودن برخی کوچه‌ها یا نبود پلیس راهور ترافیک در این محله زیاد به چشم میخورد و همچنین اینکه شمیران نو فاقد ایستگاه مترو و اتوبوس‌های بی آر تی است.

امکانات

شمیران نو با قدمتی بیش از صد سال در تهران شامل انواع امکانات می باشد. مغازه‌های بسیار واقع در شمیران نو، از تمام خیابان‌های منطقه 4 بیشتر بوده و این محله را از شلوغ ترین مراکز تجاری در شهر محسوب کرده است. مساجد مهمی هم که در این منطقه واقع شده است شامل، مسجد فاطمیه، ثامن الحجج، قمر بنی هاشم و حضرت ابوالفضل و ... می‌باشد. امکانات ورزشی هم مانند مجموعه ورزشی شهدای شمیران نو موجود است. مدارس زیادی هم مثل مدرسه آبسال، شهید پاکدامن و مدرسه زبان انگلیسی طوطیان در آن دایر است.

طبیعت گردی

آب و هوای خوب و مناظر سرسبز از در مجاورت قرار گرفتن شمال این محله با جنگل‌های لویزان است که بوستان مناسبی را هم برای گذران اوقات فراغت ساکنین این محل ایجاد کرده است. البته که در جنوب این محله نیز پارک الغدیر و شقایق تفرجگاهی برای دورهمی‌ و تفریح مردم، به حساب می‌آیند. در خیابانی هم که محدود به نیروی دریایی میشود، مناظر زیبایی از کوه‌های شمالی وجود دارد که در صورت آبی بودن آسمان شهر دودی منتظر شما هستند. پاساژهایی مثل رضا، جزیره و مهدیه و ... و همچنین انواع رستوران‌های مختلف از دیگر جاذبه‌های این محله به شمار می‌آیند.

نظرات کاربران دربارهٔ شمیران نو

2٫8
13 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله شمیران نو تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف شمیران نو

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.

نماد اعتماد الکترونیکی