شادآباد تهران

شادآباد تهران

محله شادآباد تهران که در گذشته شاه آباد نام داشت، از محلاتی است که در جنوب تهران، در منطقه 18 قرار داد و دارای اهالی قدیمی و خونگرم است.  در گذشته این منطقه جزوی از روستای یافت آباد بود که و...  

حمل‌و‌نقل عمومیمعمولی
بافت فرهنگیمعمولی
امکانات رفاهیمعمولی
میزان ترافیکمعمولی

نقشه‌ شادآباد تهران

محله شادآباد تهران که در منطقه 18 پایتخت و در محدوده جنوبی آن قرار داد، از بروجردی در شمالش، آغاز می شود و تا ابراهیم زاده در جنوب ادامه پیدا می کند. همچنین در شرق آن الغدیر قرار داد و غرب آن با سعید آباد محدود می شود.

کارشناس‌های املاک شادآباد تهران

لینک‌های مرتبط

محله شادآباد تهران که در گذشته شاه آباد نام داشت، از محلاتی است که در جنوب تهران، در منطقه 18 قرار داد و دارای اهالی قدیمی و خونگرم است.  

در گذشته این منطقه جزوی از روستای یافت آباد بود که وسعت زیاد باغ ها و زمین های کشاورزی موجود در آن، اهالی را به کار باغداری و کشاورزی مشغول کرده است. در نتیجه قشری که درامد کم خود را از کار در معدن های شن و ماسه نزدیک رود کن به دست می آوردند، جمعیت این منطقه را تشکیل می داد. این افراد کم کم با ساخت آلونک ها و خانه های موقتی هسته ی اصلی محله شادآباد را به صورت مستقل از روستا ایجاد کردند.  

در سال های قبل از انقلاب بود که زمین های این منطقه تقسیم شده و به دست مالکین زمین های اطراف نظیر آقای مهرعلیان و یا حتی به مردم عادی داده شد. شادآباد محله ای که در ابتدا، ساکنین اولیه آن را کارگران تشکیل می دادند، وجه دیگری هم داشت که در قسمت غربی آن واقع شده بود و آن باغ بزرگی بود که بعدها به دست سفارت ایتالیا افتاد و مکانی برای گردشگری توریست ها و افراد خارجی شده بود. 

همین باغ سرسبز که محل گذران وقت افراد متمول شده بود و مصطلحا آن را باغ شاه می نامیدند باعث شد که این محله با نام شاه آباد بین مردم معروف شود، البته که بعدها این عنوان به شادآباد تغییر یافت. 

بر اساس اصلاحاتی که شهرداری انجام داده و رشد تدریجی محله شادآباد تهران در پیش داشته است، ساخت و سازهای مناسبی در این محله صورت گرفته است و می تواند آن را به انتخاب مناسبی برای محل زندگی و سکونت شهروندان تبدیل کند.

قیمت

این محله با وجود آب و هوای خوبی که دارد و ساکنین قدیمی آن و دیگر مزایای موجود، چون در محدوده ی جنوبی شهر تهران قرار دارد از قیمت مناسب و ارزانی بهره مند است که می تواند افراد زیادی را برای سکونت به خود جذب کند. با وجود هر گفته ای، این محله از آنچه که در اذهان عمومی تصور می شود، آبادتر است و ساخت و ساز در آن به شکل صعودی و پیشرفته ای اتفاق می افتد.

دسترسی

محله شادآباد در جنوب تهران از نظر دسترسی با وجود ایستگاه مترو، تاکسی و اتوبوس بسیار مناسب است. ایستگاه آزادگان، دسترسی ساکنین به مترو را برآورده می کند. وجود ایستگاه های اتوبوس و تاکسی های درون شهری، در شمال و جنوب این محله هم این دسترسی را کامل می کند.

امکانات

ساکنین زیاد و قدیمی محله شادآباد برای سکونت خود، از انواع امکانات و دسترسی ها برای زندگی روزمره خود بهره مند هستند. وجود مرکز گیاه شناسی غدیر، امکانات زیادی را به این منطقه بخشیده است. این مرکز که نوعی پژوهشگاه تحقیقاتی در زمینه بیش از 200 نوع گل و گیاه است، از موارد زیادی مثل گلخانه های مجهز و پیشرفته و سالن آمفی تئاتر و ... برخوردار است. با وجود امکانات درمانی و بهداشتی موجود در این محله، نیاز به ساخت بیمارستان در آن حس می شود که در دستور کار شهرداری می باشد. رستوران ها، کافه ها و مراکز تفریحی زیادی در این محله، ساکنین آن را از عبور و مرور به محلات دیکر بی نیاز می کند.

طبیعت گردی

وجود باغ غدیر، بوستان های زیاد مانند رودکی و مهر و ... مکان مورد نیاز شما برای گذران اوقات فراغت را تامین می کند. رستوران های قدیمی و اصیل نزدیک بازار آهن، در مجاورت محله شادآباد تهران از دیگر موارد مورد توجه این منطقه است. باغ غدیر با وجود مساحت زیاد و امکانات زیادش از جمله زمین فوتبال و ... برای گذران اوقات فراغت ساکنین بسیار جذاب بوده است. از دیگر شاخصه های دیدنی محله شادآباد تهران می توان به آثار باقی مانده از باغ سفارت ایتالیا یا بافت سنتی و قدیمی ساختمان های این منطقه اشاره کرد.

نظرات کاربران دربارهٔ شادآباد

3٫3
15 نفر
حمل‌و‌نقل عمومی
معمولی
بافت فرهنگی
معمولی
امکانات رفاهی
معمولی
میزان ترافیک
معمولی

تجربیات شما درباره محله شادآباد تهران به افرادی که دنبال آشنایی با این محله هستند کمک زیادی می‌کنه. اگه در این محله زندگی کردید یا می‌کنید، نظر شما به عنوان ساکن این محله ثبت میشه.

محله‌های اطراف شادآباد

2nabsh instagram logo

اینستاگرام ۲نبش

دنبال کنید
2nabsh logo
راهی سریع و مطمئن برای خانه‌دار شدن

در ۲نبش بین صدها هزار آگهی ثبت‌شده جست‌وجو کنید، به سرعت ملک مورد نظرتون رو پیدا کنید و برای انجام معامله‌ای مطمئن، با مشاورین املاک معتمد و متخصص شهرتون در ارتباط باشید.